Kuusalu lumelinn tuleb spordikeskuse ümber

837

Kuusalu spordikeskuse juurde rajatav lumelinn avatakse pühapäeval lumepeoga.

Kuusalu külakogu ja spordikeskus korraldavad laupäeval, 30. jaanuaril Rihumäel koolimaja ning spordihoone juures lumelinna võistuehitamise. Et valget aega on vähe, tehakse pidulik avamine järgmisel päeval – siis saavad võistkonnad oma ehitisi vajadusel pühapäeva hommikul jätkata ja lihvida ning vabatahtlikud tuletõrjujad liukohad veega üle lasta.

Võistkondadele on jäetud lumekujude osas vaba valik, soovitavalt võiks olla võimalik neil liugu lasta ja ronida või ka niisama mängida.

Töid hakkab hindama kunstnikest moodustatud žürii, kelle koosseisu eelnevalt ei avalikustata, et kellelgi ei oleks võimalik neid nii-öelda ära osta, selgitas Kuusalu spordikeskuse juhataja Kadri Idavain.

Kuusalu külavanem Andres Kirsila rääkis, et spordikeskuse lähedal tenniseväljakute juures on kahel korral peetud vastlapäevapidu. Lumelinna ehitamise idee pakkus tema abikaasa, Kuusalu koolis logopeedina töötav Katrin Kirsila. Kuna lund on praegu palju, otsustati mitte oodata vastlapäevani, vaid ehitada lumelinn varem.

Külavanem kutsub osalema ka teiste külade esindusi. Kuusalu külakogu läheb välja täies koosseisus – 8-liikmelisena. Auhinnad ostetakse ja korralduskulud kaetakse külarahast.

„Loodame, et ilm on sobiv, pole liiga külm, aga on külmakraade, et vesi külmuks ja kujud saaksid tugevad,” sõnas külavanem.

„Ootame kõiki osalema. Kes ei tule ehitama, võtke lap­sed ja osalege lumelinna ava­mis­peol.“

Esmaspäeva õhtuks oli lumelinna ehitamisele registreeritud 13 võistkonda. Kuusalu külas ei ole lumelinna varem rajatud.