Kuusalu rühm korraldas noorte kotkaste vastlapäeva

2380

Laupäeval võistlesid Kolgaküla suusabaasi juures Kuusalu, Loksa, Maardu, Kallavere ja Harju maleva staabi noored kotkad ning kodutütred.

Kuusalu rühma noored koos juhtidega korraldasid teist aastat Harju noorte kotkaste ja kodutütarde vastlapäeva. Meeskondlikult peeti arvestust täpsusvisetes ja teatevõistluses ning meeskonnatöö ülesannete lahendamises. Individuaalne võistlusala oli pikima liu laskmine. Pärast võistlusi sai iga noor valmistada endale nööri ja nööbiga vastlavurri.

Noori võistlejaid oli 47. Loodeti suuremat osavõttu, kuid külma ja tormise ilma tõttu jäid osad tulemata.
Kuusalu kodutütarde rühma juht Margit-Karmen Reinvelt ütles, et plaanib hakata vastlapäeva tähistamise kõrval tegema Harju noorterühmadele suvist sõprus­laagrit.

Korraldajad kiitsid naiskodukaitsjat Iivi Rooli, kelle tehtud hernesupp maitses lastele hästi.

Rohkem kui viis tundi kestnud talivõistlused lõppesid auhindade ja diplomite jagamisega.

Tublim rühm oli Loksalt.

Eelmisest suvest Kuusalus noored kotkad
Kuusalu kodutütarde rühm alustas tegevust 2008. aasta sügisel. Tüdrukutega tegelevad rühma juht Margit-Karmen Reinvelt ning juhi abid, naiskodukaitsjad Kristiina-Raivi Vilepaju ja Lana Toomvap. Kooskäimiskoht on Kuusalu noortekeskuses.

Möödunud suvel-sügisel läksid Kuusalu noormehed Kenno Kruusandi ja Märt Rääk kodutütarde juhilt küsima, kas nemad saavad ka osaleda ja aidata. Kuna oli veel huvilisi poisse, otsustati moodustada Kuusalu poistele eraldi noorte kotkaste rühm. Praegu on ka seda rühma juhtinud Margit-Karmen Reinvelt, kuid viimasel ajal on aidanud poistega tegeleda kaitseliitlane Jaanus Vilepaju Uurist, kes käib veel tudengina Tallinnas koolis, kuid on lubanud pärast kooli lõppu hakata noorte kotkaste rühmajuhiks.

Kuusalu noori kotkaid on rühmas 8, kodutütreid on nimekirjas 18.

Kenno Kruusandi rääkis, et soovis hakata nooreks kotkaks tänu oma isale Margus Kruusandile, kes on kaitseliitlane ja Kaitseliidu tegemised pakuvad huvi.

Ka teised poisid ütlesid, et nende emad on naiskodukaitsjad või isad kaitseliitlased ning nad on koos vanematega osalenud Kaitseliidu ettevõtmistes.

Taavi Štaub; „Meeldib militaarne tegevus, on võimalus püssi lasta. Seni oleme käinud õhupüssist laskmas.”
Henri Valdson: „Saab uusi sõpru ning teadmisi. Õpime, räägime, võistleme.”

Margit-Karmen Reinvelt tõdes, Kuusalus on kujunenud nii, et kodutütred ja noored kotkad on enamasti kaitseliitlaste või naiskodukaitsjate endi lapsed. Tüdrukutega hakkavad nüüd juba liituma ka mõned sõbrannad, kelle peres ei ole kaitseliitlasi.

Noorte kotkaste ja kodutütarde rühm on aastaid järjepidevalt tegutsenud Loksal – tänu Loksa I keskkooli riigikaitseõpetajale, kaitseliitlasele Tarmo Amerile ning abikaasale Margitile. Loksal on rühmaga liitunud enamasti linna ning selle ümbruse küladest  noored, kelle vanemad ei ole kaitseliitlased.

Kuusalu rühma juht ütles, et plaan on teha ka Kolka noorte kotkaste rühm, naiskodukaitsja Krista Allik läheb selle eesmärgiga noortejuhi koolitusele.

Eelmine artikkelAnija mõisas õnnistatakse vana trikoloor
Järgmine artikkelRaasiku valla veeprojektile ÜFist 19,7 miljonit krooni