Kuusalu pilliõpilaste popmuusika kontsert rahvamajas

27
Kuusalu viiuli, trummi ja basskitarri õpilased koos õpetajatega popmuusika kontserdil rahvamajas. Foto Iivika Mäeväli

Kuusalu rahvamajas kõlasid pühapäeva, 5. juuni õhtul kohalike pilliõpilaste esituses tuntud popmuusika palad. Tegu oli Hugo Lepnurme Kuusalu Kunstide Kooli viiuli, trummi ja basskitarri eriala ühise pillilaagri lõppkontserdiga. Kokku esitati 11 poplugu alates Alexander Rõbaki võidukast eurolaulust kuni Jaapani animasarja „Naruto Shippuden“ tunnusloo „Blue Bird“ ja ka lauluni „Dance Monkey“.

Publik tänas noori muusikuid pikkade aplauside ja hõigetega, rütmikatele lugudele plaksutati kaasa.

Pillilaagri eestvedaja, viiuliõpetaja Valeria Rjumina rääkis, et eeltöö algas mitu kuud varem, kõigepealt küsis õpilastelt, mida tahaksid mängida, ning tegi noorte valitud lugudele partiid: „Seekord osalesid ansamblis kõik meie kunstidekooli viiuliõpilased, kel oli võimalik, ka ettevalmistus- ehk nullklassi lapsed. Koostasin partiid nii, et kõik suudaksid mängida vastavalt õpitud oskustele. Harjutama hakkasime maikuus. Laagri ajaks olid viiuldajad jõudnud lood kokku mängida. Kõik õpilased olid laagris ja kontserdil väga tublid. Ka kõige nooremad olid kogu tunni aja väldanud kontserdil laval ja tegid kaasa.“

Koos paarikümne viiuliõpilasega mängisid kontserdil Valeria Rjumina ja kunstide kooli direktor, viiuliõpetaja Tatjana Jõeleht ja Lääne-Harju kunstide- ja muusikakooli õpetaja Olga Kudajeva. Kunstidekooli trummareid toetas laval ansambli Uurikad trummar Ekebert Esken, klaverit mängis Uurikate juhendaja ja kunstide kooli õpetaja Külli-Katri Esken. Trummi ja basskitarri õpetaja Raimond Mägi tegi noortele pillilaagris DJ-koolituse ning salvestas proovides lugudele taustahelinduse.

Valeria Rjumina: „Pillilaagris olime rahvamajas reede lõunast, kogu laupäeva ja pühapäeval kuni lõppkontserdini. Lapsed olid väsinud, aga esinemine läks väga hästi. Motivatsioon oli kõrge ja meeleolu laes, sellised koosmängimised annavad väga hea emotsiooni.“

Tatjana Jõeleht ütles, et pillilaagrite idee pakkus Kuusalu valla hariduse juhtivspetsialist Anu Kirsman, kes soovitas koolidel korraldada õpihuvilaagreid.

„Meie kool haaras sellest kinni. Oleme rõõmsad, et saime need ideed ka ellu viia,“ sõnas Tatjana Jõeleht.

Kaheosalisele projektile saadi haridus- ja teadusministeeriumilt kokku 5400 eurot.
Mullu sügisel oli sama projekti raames esimene pillilaager samuti kõigi viiuliõpilastega ning kaasati kunstidekooli vilistlasi, mängiti eri maade rahvamuusikat. Lastele tehti ka lavakõne meistrikursus ning igaüks tutvustas lõppkontserdil üht maad.

Eelmine artikkelKalesil jõudis lavale Arukülast pärit kahe eri elusaatusega venna elu
Järgmine artikkelKehra päeva üritustest said osa mitu tuhat inimest