Kehra päeva üritustest said osa mitu tuhat inimest

46
Vabatahtlik abiline NATLIA SVISTYN ja sotsiaaltööspetsialist AIRI HÕRRAK vallamaja kohvikus. Foto Meeli Kuul

Laupäeval, 11. juunil toimunud Kehra päev algas ka tänavu traditsiooniliselt vallamaja ees, kus hommikukohvi pakkusid volikogu esimees Jaanus Kalev ja vallavanem Riivo Noor.

Vallavalitsuse töötajad olid kodudes küpsetanud kokku 240 muffinit, mida laupäeva hommikul üheskoos kaunistati. Neile läks vabatahtlikult appi Ukrainast ühe esimese sõjapõgenikuna Kehrasse tulnud Natalia Svistyn.

„Ta oli hommikul vara juba kohal ning aitas kõike teha. Rääkis, et on siin väga õnnelik ja rahul. Oli nii tänulik, et lubas järgmisel aastal teha suure tordi ning ka kõik muu ise, meil jääb üle ainult kohale tulla,“ ütles Riivo Noor.

Vallamaja kohvikut külastas tema hinnangul rohkem inimesi, kui eelmisel aastal. Vahepeal oli kohvilaua ümber nii palju rahvast, et tekkis järjekord. Kohvik oli avatud kaks tundi, selleks ajaks, kui südapäeval suleti, olid kõik muffinid otsas.

Vallavanem rõõmustas, et inimesed olid sel aastal väga rõõmsad ja eluga Anija vallas üllatavalt rahul: „Keegi meiega ei pahandanud, pigem saime kiita. Nimetati vaid kolm kitsaskohta: Lehtmetsa külas on aiamaade juures kevadel liigvesi ja suvel veepuudus, hoolekandekülas on üks teelõik valgustuseta ning kolmas oli pigem ettepanek ärgitada mõnd ettevõtjat tegema Kehras jõe äärde paadilaenutus.“

Kehra päeva programmi kuulusid traditsiooniliselt ka laat, spordivõistlused, Kehra kunstidekooli õpilaste kontsert, teised esinejad ning erinevat meelelahutust. Tegevusi organiseerisid Anija Valla Spordimaailm, Kehra noortekeskus, naiskodukaitse, päästekomando, Seeru Racing Team.

Riivo Noor kiitis Eestis elava ukrainlasest muusiku Ruslan Trochynskyi vestlussõud, muusik rääkis oma kasvamisest ja kujunemisest ning tõekspidamistest: „See oli väga äge, jutu vahele mängis pille. Ajasime temaga enne ja pärast esinemist juttu, ta on valmis tulema Kehrasse ka kontserti andma, loodetavasti juuli teises pooles.“

Anija valla kultuurikeskuse juhataja Elvis Hrupa rääkis, et Ruslan Trochynskyi otsustati kutsuda, sest Kehras elab väga palju eri rahvusest inimesi, on ka suur ukraina kogukond, eriti praegu, mil Ukrainas on sõda: „Ruslan Trochynskyi on ilmekas näide inimesest, kes on Eestisse kolides õppinud ära eesti keele ja saanud siin edukaks.“

Kehra päevale oli esinema kutsutud ka Rakvere kultuurikeskuse juures tegutsev ukraina vokaalansambel Parvinok: „Pärast neid oli ka meie jaoks üllatusesineja – ansamblil olid kaasas lapsakrobaadid koos juhendajaga. Nad olid Eestisse tulnud sõjapõgenikena. See oli väga kõva tasemega akrobaatiline ja emotsionaalne esinemine.“

Kehra päeva lõpetas kontserdiga ansambel 2 Quick Start, kes tõi linnapargi rahvast täis. Elvis Hrupa oletas, et kontserdil oli mitu tuhat inimest. Kehra päevast sai tema hinnangul osa umbes kaks korda sama palju rahvast.

Eelmine artikkelKuusalu pilliõpilaste popmuusika kontsert rahvamajas
Järgmine artikkelKuusalu valla kriisiseminaril esinesid naiskodukaitse ja päästeameti esindajad