Kuusalu olümpial HEIKI NABI, JAAK MAE jt sportlaste fänniklassid

3525
Loosi tõmbavad ASSO SOOSALU ja TRIINU PARVE 10. klassist, loosikarikat hoiab kehalise kasvatuse õpetaja INGRIT KEERMA.

Reede, 17. jaanuari hommikul loositi Kuusalu koolis klasside vahel Eesti olümpiakangelased, kelle fännidena hakatakse juunis võistlema.

Kuusalu keskkooli esimesel kooliolümpial said kõik klassid endale loteriiga riigi, kelle nime all esineti kahel sportlikul võistluspäeval. Eelnevalt uurisid klassid oma riiki, tutvustasid neid koolikaaslastele.

Seekord hakkavad klassid esindama Eesti olümpiakangelasi, loos tuli tõmmata olümpial medali võitnud 33 sportlase seast. Esimene ülesanne on teha ülevaade oma sportlase võistlusteest ja saavutustest ning tutvustada ka neid olümpiamänge, kus ta medali sai.

Et kooliolümpiamängud oleksid 4. ja 5. juunil meeleolukad ning huvitavate atribuutidega, on tulekul klasside ergutus­gruppide võistlused, etteastetes oodatakse viiteid esindatavale sportlasele või tema spordialale.

Kuusalu kooliolümpia projektijuht, Kuusalu Spordikeskuse juhataja Kadri Idavain ütles, et mõnedki me olümpiasangarid olid noorematele lastele tundmatud, näiteks selgus, et 6. klass ei teadnud, kes on Jüri Jaanson: „Kui paljud üldse teavad, et Eestisse on tulnud olümpiamedal ka poksis – Nikolai Stepulov sai 1936. aastal Berliinis hõbemedali. Oma sportlast uurima hakates saavad õpilased nüüd Eesti olümpiaajaloost rohkem teada.“

Loosi tahtel on kooliolümpiamängudel esindatud Ivar Stukolkin (1.a klass), Svetlana Tširkova (1.b), Rein Aun (1.c), Bruno Junk (2.a), Allar Levandi (2.b), Nikolai Stepulov (2.c), Jüri Tamm (3.a), Erika Salumäe (3.a), Jüri Lossmann (4.a), Viljar Loor (4.b), Kristina Šmigun (5.a), Hanno Selg (5.b), Jüri Jaanson (6.a), Arnold Luhaäär (6.b), Martin Klein (7.a), Jaan Talts (7.b), Kristjan Palusalu (8.a), Aleksander Tammert (8.b), Alfred Neuland (9.a), Toomas ja Tõnu Tõniste (9.b), Heiki Nabi (10.a), Aleksander Kolmpere (10.b), Mait Riismann (11.) ja Jaak Mae (12. klass).

Eelmine artikkelKuusalu kooliolümpiamängud
Järgmine artikkelKas Loksa linn, Raasiku, Aegviidu ja Jõelähtme vald kaovad?