Kuusalu noortelaagri muusikavideot märkas president ILVES

1134

Presidendi Facebooki-kiitusest tegi Õhtuleht online-uudise: „Presidendile meeldib Kuusalu laste versioon Curly Stringsi loost „Kaugel külas“.“

12-2015 FACEBOOK

Kuusalu noortekeskuses oli möödunud nädalal koolivaheaja puhul noorte kevadlaager. Sellest võtsid osa 19 poissi-tüdrukut vanuses 7-12 aastat.
Tegevused toimusid tööpäevadel, reedel oli laagri lõpupidu. Lapsed kiidavad, et laager oli vahva ning eriti lahe oli, et kolmapäevasel loomingupäeval tehtud video jõudis meediasse. See tekitas rõõmu ja elevust nii noorte endi seas kui ka nende peredes ja sõprade hulgas.
Kuusalu Noortekeskuste Facebooki-seina päismikusse on nüüd pandud pilt sellest, kuidas president Toomas Hendrik Ilves on Facebooki pannud kaadri Kuusalu laste videost, juurde on president kirjutanud: „Tore!“
Muusikavideo sündis kolmapäeval läbiviidud loomingupäeval, kui lapsi juhendas Kuusalus elav filmimees Rasmus Merivoo. Muusikavideo materjal võeti üles noortekeskuse ülemisel korrusel. Rasmus Merivoo monteeris salvestatud materjali põhjal kokku filmi, kuidas Kuusalu lapsed esitavad ansambli Curly Strings laulu „Kaugel külas“. Kuusalu Noortekeskuste juht Priit Parro pani selle internetis Youtube`.
Kevadlaagri viisid läbi Priit Parro, Kiiu noortejuht Heleri Paiste ning Kolga noortejuht Krista Allik. Mitmel päeval aitasid juhendajaid noored abikasvatajad Laura Meigas, Marie Truus ja Martin Peegel.
Esmaspäeval tutvusid lapsed laagris üksteisega, tehti meeskonnamänge. Teisipäeval oli spordipäev. Esmalt käidi spordikeskuses ujumas. Pärast lõunat osaleti 5 kilomeetri pikkuse rajaga orienteerumismängus – Lauritsa kivi, Kordejaani, Laulupeo kuusik, Rootsi Kuninga männid, Keskväljak ja teised väiksemad paigad. Igas peatuspunktis ootasid ülesanded, mida Priit Parro oli sõnastanud luulevormis.
Kolmapäevasel loomingupäeval maaliti lisaks filmimisele veel digitöödeldud selfie´dest autoportreesid.
Neljapäeval läksid lapsed Kuusalu rahvamajja, kus aitasid dekoreerida ruume laupäevaseks „Tere, kevad“ meisterdamispäevaks.
Reedel toimus karneval, kus lapsed said näomaalingud ja olid kostümeeritud.
Heleri Paiste: „Noortelaagri mõte tuli sellest, et suvisel koolivaheajal on emadel-isadel puhkus, kevadisel koolivaheajal on lapsed üksi kodus. Pakkusime võimalust ühiselt aega veeta, lõunaks sai sooja sööki. Näha oli, et laager lastele meeldis. Kuigi ametlik lõpuaeg oli igal päeval kell kolm, jäid laagrilapsed noortekeskusesse edasi ka selleks ajaks, kui sinna tulid teised noored.“
Priit Parro: „Usun, et laager lastele meeldis, nad said nädala jooksul uusi tuttavaid ning meelepärast tegevust. Kui vähegi võimalik, siis proovime edaspidi alati koolivaheaegadel sarnaseid ettevõtmisi teha. Suvel on tulemas kaks laagrit, kuid need on teise ülesehitusega. Ääretult hea meel on, et vanemad noored soovisid laagrist osa saada ning tegevuste juures väiksematele abis olla. Sellest kogemusest õppisid mõlemad pooled.“

Eelmine artikkelTormise-seltsi meisterdamispäevad on Kuusalu perede seas popid
Järgmine artikkelJANNE KALLAKMAA: „Anijal on säilinud ehe mõis.“