Kuusalu lastekaitsepäeval tehti 504 pannkooki

2937

Pannkooke küpsetasid KERT KIVIMÄE, FELIKS TALPSEPP, MARIO RANDOJA ja SANDER BENGA.
Kuusalu rahvamajas küpsetasid isad ja noormehed 1. juunil lastele pannkooke.

Pannkooke praadisid ja jagasid lastele isad Jaan Rumm ja Peeter Velpler ning noormehed Kert Kivimäe, Feliks  Talpsepp,  Mario Rand­oja ja Sander Benga. Kuigi lastekaitsepäeva kontsert algas kell 14, olid esimesed esinejad kohal kella 12.30 paiku. Pannkoogitegijad jõudsid selleks ajaks taigna kokku segada ning  juba tuldi neilt kooke küsima.

Küpsetati rahvamaja köögis kahe panniga. Tööd oli pidevalt, sest järjekord kujunes pikk. Mõnigi väsinud ema tõdes, et ühe pannkoogi pärast tuli nii kaua oodata, kodus oleks ise jõudnud selle ajaga mitu kooki valmis teha.

Peakorraldaja, Kuusalu noortekeskuste juhataja Annika Agu-Aasrand palus iga väljaantud koogi puhul tõmmata paberile rist. Kui kella 17 paiku üle loeti, oli riste 504. Mõnigi laps oli söönud mitu pannkooki.

Kontserdil esinesid Petsikate tantsijad, Kuusalu kooli 1. klassi rahvatantsijad, Kolga kooli rahvatantsijad, Rosa Verde flamencotüdrukud, Kolga Kohal-olijad.  Külas käis ka Anne Velli lastešõuga „Nutikas Nirgi-Neti“.

Rahvamaja teisel korrusel juhendas Virge Marnat töötuba. 1. juunil sünnipäeva tähistanud Kännulille pood andis kolmandat aastat sponsorina vahendeid lilleseadete valmistamiseks – lilli, rohelisi oksi ja kaunistusi.

Annika Agu-Aasrand jäi peoga rahule: „Tänan kõiki abilisi ja laste juhendajaid. Sel aastal oli lastekaitsepäeva tähistamas rohkem rahvast kui aasta tagasi.“

Kuusalu vald rahastas MTÜ Kuusalu Valla Noortekeskused lastekaitsepäevapidu 8000 krooniga.

Eelmine artikkelVargus Perila külas
Järgmine artikkelAnija, Kuusalu ja Raasiku vallas sai kõige rohkem hääli INDREK TARAND