Aruküla lauluväljakul oli noortebändide ülestõus

1991

Aruküla põhikooli 3. klassi poiste bänd Pilvelõhkujad: KALEV VILLEM, ALEKSANDER KESKÜLA, STEN PAUL STERNHOF, TIMO RAUKAS, HARDI HÕLPUS ja JAN JÜRGEN VESKI.
Reede, 29. mai õhtul oli Aruküla lauluväljakul esmakordselt noorte ansamblite ühine esinemine.

Noortebändide ülestõusu korraldaja, Aruküla Kultuuriseltsi tegevjuht Garina Toomingas rääkis, et idee pakkuda kohalikele noorteansamblitele ühist esinemist, tekkis paar aastat tagasi, kui Kehras toimus samalaadne ettevõtmine „Tuleristsete“ nime all.

„Kui Kehras seda enam ei tehtud, mõtlesin, et nüüd on meie kord. Rääkisin noorte muusikutega, kuid vahepeal läks mitu ansamblit laiali. Nüüd otsustasime asja ära teha, kuna Aruküla noored tegutsevad neljas erinevas bändis. Kõik, kellega rääkisime, olid kohe nõus, ütlesid, et neile on suur au oma kodulaval esineda. Nimetasin selle ülestõusuks, sest noortebändid on nagu kevadised sinililled, mis pead tõstavad,“ jutustas ta.

Neli tundi kestnud rockkontserdil esines viis ansamblit, kellest nelja liikmed on Arukülaga seotud. Viies esineja oli Kukeprotest Raplamaalt Lellest. Nemad on ühel korral varem Raasiku valla noortele esinenud ning kuna meeldis, kutsuti nüüd uuesti.

Pilvelõhkujad
Ansambli Pilvelõhkujad koosseisus on Aruküla põhikooli 3. klassi poisid Kalev Villem, Aleksander Keskküla, Sten-Paul Sternof, Timo Raukas, Hardi Hõlpus ja Jan-Jürgen Veski. Neid juhendab Juhan Trump.

Pilvelõhkujad loodi sügisel, kui Juhan Trump kutsus muusikakoolis õppivad poisid kokku. Proove hakati tegema üks kord nädalas, rahvamaja bändiruumis.

„Poisid juba harjutasid, kui läksin üht nende proovi vaatama. Juhan küsis, kas tahan ka osaleda. Vastasin, et iga mehe unistus on bändi teha,“ rääkis Kalev Villem.

Esialgu on repertuaaris 7 lugu. Kõik laulud on valinud Juhan Trump. Kuigi bändiliikmete suured lemmikud on Tanel Padar ja ansambel Terminaator, arvasid nad, et on „Termika“ laulmiseks veel liiga noored, siiski on nende kavas näiteks ka Smilersi laul „Meteoriitide sajus“.

Nime Pilvelõhkujad mõtles bändile välja Aleksander Keskküla.

„Piltlikult öeldes oleme meie praegu kümnendal korrusel. Eesmärk on muudkui kõrgemale tõusta ja jõuda lõpuks pilvedesse. Sinna saame ilmselt   siis,   kui   oleme  juba täiskasvanud,“ selgitasid noor­mehed.

Laupäeval oli ansambli neljas esinemine. Kaks korda on üles astutud oma koolis, Aruküla lauluväljakul mängiti ka emadepäeval. Veel on Pilvelõhkujatel plaan esineda jaanipäeval, seejärel minna suvepuhkusele, et sügisel taas proovidega alustada.

Rustpack
Alternatiivrocki viljeleva Rustpacki neljast liikmest on Arukülast kaks – klahvpillimängija Sander Pall ning trummar Rod-Hendrik Einloo. Veel on bändis vennad Markus ja Mihkel Robam ning Sten Kaasik Tallinnast.

Ansambel loodi 2008. aasta alguses, proove hakati tegema Aruküla rahvamajas. Praeguses koosseisus tegutsetakse tänavu jaanuarist ning harjutatakse kolm korda nädalas kitarrist Sten Kaasiku garaažis.

„Olime Sandriga klassivennad. Tema tuli jutuga, et oleks vaja teha muusikat. Olin kohe väga nõus ning ütlesin, et tean tuttavat kitarristi,“ rääkis bändi laulja Markus Robam.

Samal aastal hakkas Rustpack esinema koolides ja kohvikutes. Detsembris lindistati esimene demo „Move On“, millest sai kiiresti Raadio 2 nädala demo. Tänavu võeti osa Delfi noortebändide üle-eestilisest festivalist, kus Rustpack jõudis kümne finalisti hulka.

Muusikat on õppinud vaid Markus ja Mihkel Robam, teised on iseõppijad. Rod-Hendrik Einloo ütles, et sai trummipisiku isalt ning on püüdnud seda oskust järjest edasi arendada.

Kõik laulud on omalooming. Praegu on neid 16, kuid tuleb pidevalt juurde. Äsja lindistati kaks uut lugu, mida on võimalik kuulata internetilehelt www.myspace.com/ rustpack.

Noormehed nimetavad oma stiili alternatiivrockiks.

„Meie laulud võivad kõlada veidi nagu maailmavalulood, aga eks me olemegi noored ja tüdrukud on peas,“ ütles Mihkel Robam.

Tänu noortebändide festivalile on Rustpack saanud mitmeid esinemispakkumisi. Järgmisena astutakse 3. juunil üles Tallinnas Von Krahli teatris ning 5. juunil Rotermanni kvartali välilaval.

„Tahame koguda võimalikult palju esinemiskogemusi. Ujumisliigutusi võib ka kaldal õppida, kuid vees on kõik hoopis teistmoodi. Nii on ka proovide tegemine ja laval esinemine kaks ise asja,“ arvasid Rustpacki liikmed.

New Freaks
Ansamblis New Freaks mängivad trummarist ja bassimängijast vennad Siim ja Madis Nuder Arukülast, kitarrist Kaspar Allik. Laulja on Kerli Puusepp Tal­lin­nast.

Alustati 2007. aasta sügi­sel.

„Tahtsime Madisega bändi teha ning leidsime Kerli, kes laulis väga ilusasti, kutsusime ta kampa. Kaspari saime ühe sõbra kaudu,“ rääkis Siim Nuder, kes on koos vennaga õppinud Aruküla Pääsulinnu huviala­keskuses.

New Freaksi esimene pooletunnine esinemine oli eel­mi­se aasta jaanipäeval Aruküla uhiuuel laululaval. Veel on mängitud Kehras ning Loo koolis.

Proove tehakse Siim ja Madis Nuderi kodus Arukülas üks kord nädalas. Muusika on omalooming, peamiselt laulja Kerli Puusepa tehtud. Kindlat stiili New Freaksil veel pole, laulud on nii-öelda seinast seina.

„Need lood, mida mina teen, pole väga rokilikud, pigem on see pop-rock, kuid kavereid üritame teha ka raskemast muusikast, et kuulajatel ei hakkaks igav,“ selgitas laulja.

Ta rõõmustas, et noortele bändidele antakse võimalus esineda: „Siin on vahva, üllatavalt hea tasemega bändid, kuigi publikut võiks rohkem olla.“

Pimpfish
Pimpfish on peamiselt Kehra muusikutest koosnev alternatiivrocki bänd, vaid laulja Anneli Arusalu on Arukülast. Pille mängivad Roland Jairus, Alan Urva, Kristjan Niiberg ja Andres Assuküll. Ansambel loodi 2006. aastal, praeguses koosseisus on mängitud pisut üle aasta.

„Kuna minu eelmine bänd läks laiali, kutsus Roland mind Pimpfishi. Ütlesin, et muidugi tulen. Tunnen end nende poiste keskel väga hästi. Algul olin kogenematu, laval oli närv sees, kuid nüüd on see puhas nauding.  Rokilaulmine on häälele raske pingutus, kuid läheb paremini, võime järjest juba ligi tunniajase kontserdi anda. Muusikat ma ei õpi, kuid see võtab suurema osa mu vabast ajast,“ rääkis Anneli Arusalu.

Pimpfish on esinenud Tal­linna ja Tartu rockiklubides ning mitmetel festivalidel. Välja on antud kolm singlit, mis on bändiliikmete kinnitusel erinevate raadiojaamade kaudu väga hästi vastu võetud.

Bändi praegune soov on teha veel üks singel ning sügisel minna stuudiosse plaaditäit lugusid salvestama. Juunikuus hakatakse tegema ka Pimpfishi esimest muu­si­ka­videot.

Proove tehakse Kehras. Muusika, mis on  popisuge­me­­tega rockmuusika, on suuresti ühislooming.

„Alan võtab proovi ühe kitarririfi kaasa, koos vor­mi­me sellest loo, laulja teeb sõ­nad,“ selgitas Kristjan Nii­berg.

Anneli Arusalu avaldas loo­­tust, et noortebändide kont­sert saab Arukülas traditsioo­niks. Ka tal endal on kavas augustikuus korraldada seal noorte rockbändide kok­kusaamine.

Eelmine artikkelVargus Perila külas
Järgmine artikkelAnija, Kuusalu ja Raasiku vallas sai kõige rohkem hääli INDREK TARAND