Kuusalu kooli näitetrupile ALVERI-konkursilt laureaaditiitel

4180
Kuusalu kooli võidukas näitetrupp: KRISTIINA REBANE, OLIVER PÜTSEP, KARL AGAPUU, ASSO SOOSALU, KELLI VAHESALU, MEELIS SKEBER, KRISTN PARVE, ANDREAS LAHESALU, JAANIKA ÜPRUS, PIRET ÕIS, WILLIAM MADISSON. Foto Viive Abel

Kolga keskkooli trupi Kohal-olijad lavastusele anti eripreemia.

Reedel ja laupäeval, 23. ja 24. novembril korraldas Jõgeva gümnaasium 20. ja samas viimast korda poetess Betti Alverile pühendatud luulepäevad „Tähetund“, mille tänavune teema oli „Luigelaul“. Tulevast õppeaastast viiakse Jõgeval läbi koolide reform, gümnaasium enam sellisel kujul ei jätka.

Kuusalu keskkooli õpilaste näitetrupp Kõik Kordub tõi tänavuselt Alveri-konkursilt Saima Kallionsivu lavastusega „Ei ole üles võetud veel me viimne viis“ taas preemiaid –  lisaks lavastuse laureaaditiitlile sai Asso Soosalu näitleja eripreemia.

Kõik Kordub trupis mängivad seekord varasematest näitlejatest Kristiina Rebane, Andreas Lahesalu ja Jaanika Üprus ning uued on veel Kristin Parve, Oliver Pütsep, Piret Õis, Kelli Vahesalu, Meelis Skeber, Ott Tammemäe, Karl Agapuu ja William Madisson.

Saima Kallionsivu kasutas lavastuse kokkupanekul Juhan Liivi, Astrid Reinla, Hando Runneli, Karl Martin Sinijärve, Jürgen Rooste ja Rasmus Merivoo luuletusi.

Lavastaja kommenteeris, et see tükk on otsekui järg eelmisel aastal samaks konkursiks tehtud luulekavale, kus pensionärid läksid piketeerima: „Nüüd on tegelased lihtsalt Eesti inimesed, kes pole rahul, kuidas elu on läinud – oleme rahatud, poliitikud valetavad, riigis on asjad halvasti. Samas on lõpp positiivne, hoolimata kõigest elame ju omas vabas riigis.“

Saima Kallionsivu tunnistas, et talle endale samuti lavastus meeldib ning arvas, et seda võiks peale oma kooli esitada jälle ka Kuusalu rahvamajas Eesti Vabariigi aastapäeval.

„Žüriis olnud Jaak Allik ütles, et just selline lavastus talle meeldib. Kristiina Rebane käis auhinda vastu võtmas ja talle sõnas Leelo Tungal, et oleme tema lemmikud. Meie noored olid tublid. Asso Soosalu sai näitlejapreemia, kuid peale tema olid nominendid veel Kristiina Rebane, Oliver Pütsep, Andreas Lahesalu ja Karl Agapuu,“ rääkis lavastaja.

Kolga keskkooli Kohal-olijad esitas Terje Varuli lavastatud „Oktoobris Oklahomas“. Kava sai konkursilt eripreemia massistseenide täpse lahenduse eest.

Eelmine artikkelKuusemäe külast leiti granaadid
Järgmine artikkelValklas valmis Eesti moodsaim robotlüpsilaut