Kuusalu spordikeskuse pidu „Tegijad kannavad punast“

1657

Kuusalu spordikeskus kutsus spordiringide ja -klubide rahva ühisele peole.


„Vähkide võidujooks“ oli raske, naljakas ja nõudis meeskonnatööd. Foto Kathreen Kirspuu

Kuusalu spordikeskuse juhataja Kadri Idavain palus appi Kuusalu Jalgpallisõprade Klubi (JSK), et korraldada valla spordirahvale samasugune kord aastas toimuv peomeeleolus kokkusaamine, nagu on tehtud aastaid valla taidlejatele Kuusalu rahvamajas.

Laupäeva, 24. novembri õhtul oli spordikeskuse saal JSK eestvedajate abiga kujundatud diskosaaliks, valgustus ja suitsumasin saadi Kuusalust Haku klubist. Tantsumuusikat mängis Veiko Esken. Õhtu jooksul käis peol sadakond inimest.

Kadri Idavain ütles, et lootis rohkem osavõtjaid, kuid samas jääb esimese katsetusega rahule. Hiljem on kuulnud mõneltki, et nad oleks osa võtnud, aga muid asju tuli vahele. Oli ka neid, kes ei saanud aru, et pidu on avalik ja mõeldud kõigile spordihuvilistele.

„Minus on usku, et korraldame sellise peo ka järgmisel aastal,“ lubas ta.

Ringidel-klubidel paluti moodustada viieliikmelised võistkonnad. Elevust tekitasid nii jalgpallidega võistlusmängud kui ka „Vähkide võidujooks“ – võistkondadel tuli liikuda ühiselt, käed-jalad teistega ühendatult. Kolmandaks paluti igalt võistkonnalt loomingulist etteastet. Hindas kaheliikmeline žürii: Egerta Laine ja Peeter Kirspuu.

Saalihoki naiskond tutvustas enda spordiala kui õrna ja naiselikku ning esitas hokikeppide ja pallidega tantsu. Kuusalu jalgpalliklubi Kalev naised olid appi võtnud Kolga Palliklubi, ühiselt tutvustati vutitrennis tehtavaid harjutusi – naiselikke, aga samas tugevaid. Kuusalu Karatekooli ja Kuusalu Pereühingu ühisvõistkonda esindasid karateka Kadri Ustav, kes tegi kaks etteastet katas, ühe oma võistluskimonos ja teise lillelises kimonos ning lehvikute ja juuksenõeltega, ning Ljudmilla Loss Maiberg koos pisipojaga näitas beebivõimlemist. Kuusalu JSK esitas sketše tugitoolisportlastest. Spordikeskuse võistkond etendas kiire ülevaate kümnest spordialast, millega nende majas tegeletakse. Ladina tantsude grupi etteastena läks kirja peo avanumbrina ülesastumine.

Lõppkokkuvõttes kogus kõige enam punkte Kuusalu jalgpalliklubi Kalev ja Kolga Palliklubi võistkond. Auhinnaks saadud 4 tundi tasuta saaliaega jagati pooleks, kummalegi 2 tundi.

Kadri Idavain: „Ühendasime peoga mitu sündmust. Lähenemas on spordikeskuse neljas sünnipäev, pidu oli ka selle tähistamiseks. 5. detsembril on rahvusvaheline vabatahtlike päev, meiegi tänasime oma abilisi.“

Tänukirja ja kommikarbi said abi eest mitmesuguste ürituste korraldamisel Anu Kirsman Kuusalu Matkaseltsist, Ago Katvel Kolga Palliklubist, Kaie Ustav Kuusalu Pereühingust, Margus Keerma Kuusalu Spordiklubist ning ujumistreenerid Ott Soon ja Maria Trei.

Tänati ka tublimaid noori, kes on aidanud spordivõistlustel kohtunike ja protokollijatena: Dagne Markiine Kotkas, Mattias Idavain, Merily Rool, Targo Tamm, Gitte Lees, Pärtel Sarap, Simon Sarap, Tanel Truus, Rico Lees ja Andres Saks.

Peol läbiviidud heategevusliku õnneloosiga koguti jalgpalliklubi Kalev väravate ostu aktsiooni toetuseks üle 60 euro. Peaauhind oli ujula külastuse 10 korra kaart. Kolga Palliklubilt olid välja pandud võrkpalli võistluste särgid.

Kadri Idavain: „Suur tänu abilistele, eelkõige Kuusalu JSKle. Kutsusime nad appi, sest tean, et JSK rahvas on korraldanud erinevaid üritusi endale ja oma sõpruskonnale. Olid meeleldi nõus aitama. Aitäh abi eest Kaido ja Kadri Kotkasele, Allan ja Egerta Lainele, Helena Augile.“

Eelmine artikkelKuusemäe külast leiti granaadid
Järgmine artikkelValklas valmis Eesti moodsaim robotlüpsilaut