Kuusalu kool sai Philipsilt kingiks klassitäie laevalgustust

1013

Kuusalu keskkool valiti üheks Eesti viiest koolist, kus toimus Philipsi „Tervisesõdalaste“ mäng.

Elektroonikafirma Philips tellimusel toimusid esmakordselt Eesti viies koolis „Tervisesõdalaste“ mängud, millega kaasnes ettevõttepoolne kingitus – ühte klassiruumi toodi ja paigaldati uus laevalgustus.

Millisesse klassi see pandi, oli koolide enda otsustada. Kuusalu keskkool sai uued elektrisäästlikud valgustorud füüsikaklassi laelampidesse ning tahvlivalgustusse. Füüsikaklass on koolis üks suuremaid. Firma tellitud töömehed käisid valgustorusid paigaldamas üle-eelmisel nädalal.  

Philips viib samasugust aktsiooni läbi 38 riigis. Eestis korraldas mänge ja vahendas lampide kohta infot üritusteagentuur Momentum-Elamusstuudio.
Agentuur valis ka firma esitatud kriteeriumide järgi välja koolid, kuhu mindi.

Hälys Laanemäe Elamus­stuudiost selgitas, et üks kool leiti Tallinnast, teine Harjumaalt, ülejäänud kolm mujalt maakondadest. Kohtla-Järve gümnaasiumis oldi 16., Vändra gümnaasiumis 18. , Paide Ühisgümnaasiumis 20., Tallinna Laagna gümnaasiumis 23. ning Kuusalu keskkoolis kolmapäeval, 25. jaanuaril.

Koolidelt paluti eelnevalt andmeid valgustuse olukorra ning koolimaja korrashoiu kohta, saadud info põhjal tehti valik.

„Nõue oli, et valitud koolid peavad olema enam-vähem renoveeritud, oluline oli ka 8-12aastaste õpilaste arv, mäng on suunatud selles vanuses õpilastele.
Ka oli soov, et tegu poleks eliitkooliga, mis on juba täielikult korda tehtud,“ selgitas Hälys Laanemäe.

Mängud viidi koolides läbi tellitud päevajuhi Tõnu Heinasto abil. Aitasid klassijuhatajad. Kuusalu koolis osalesid „Tervisesõdalaste“ mängus 4. a ja b ning 5. b klass, kokku taheti kaasa tegema 60 noort.

Kuusalu keskkooli huvijuht Saima Kallionsivu kirjeldas, et õpilased pandi tegema meeskonnatööd, küsimused olid vee, õhu, valguse, suhtlemise ja muu inimese tervist ning käitumist puudutava kohta: „Küsimused olid õpetlikud, lapsed pidid leidma sobivad vastusevariandid. Kõik said mälestuseks T-särgid. Tore on ka see, et mänguvahendid jäeti meile, võime neid  edaspidi kasutada.“

Kuusalu keskkooli direktor Vello Sats rõõmustas samuti, et nende kool osutus väljavalituks: „Saime füüsikaklassi säästlikuma valgustuse ning õpilastele korraldati põnev ja hariv, ligi kaks ja pool tundi kestnud mängudepäev.“

Eelmine artikkelSõitme külast leiti granaat
Järgmine artikkelKehra tervisekeskuses teisel korrusel on taas elektriravi kabinet