MELANI MARIA MAIBERG Kuusalust valiti Koolitantsu tuuri truppi

4558
Kuusalu Petsikad ja juhendaja ARGO LIIK. MELANI MARIA MAIBERG on fotol mustas särgis ja kõige ees. Teises reas vasakul on hallis särgis KERTU PEEGEL, tema kõrval nr 47 ANNE-GRETE KUUSKMANN.

Koolitants 2015 võistlusel valitakse edasipääsenud üksiktantsijad töötubades õpitud tantsude järgi.

Kuusalu tantsutrupp Petsikad, mida juhendab Ljudmilla Loss-Maiberg, osales 8. märtsil Koolitants 2015 maakondlikes töötubades Paides. Sinna mindi seetõttu, et Tallinnas Salme Keskuses 22. märtsil toimuv Harjumaa tantsupäev ei sobinud koolivaheaja tõttu mitmele tantsijale.
Petsikatel läks hästi, kokku valiti Paidest Koolitantsu lõppvõistlusele kolm tantsijat, nende seas ka Melani Maria Maiberg. Eripreemia said Petsikatest kaks tantsijat: tuleviku staariks nimetati Kertu Peegel ja tõeliseks hip-hopi hingeks Anne-Grete Kuuskmann.
Petsikate 4.-6. klassi laste tantsurühm osales Paides sõu- ja tänavatantsu töötoas.
Ljudmilla Loss-Maiberg: „Koolitants on tänavu teises võtmes. Mina olin veidi tähelepanematu, õppisime selgeks tantsunumbri ja tegime kostüümid. Kui kohale läksime, selgus, et tavapärast tantsunumbrite võistlust pole. Orienteerusime ümber, tüdrukud osalesid töötubades. Sõu- ja tänavatantsu töötuba juhendas Tatjana Mihhailova Eurovisioonilaulu tantsupartner Argo Liik. Päeva lõpuks esinesid kõik töötoas õpitud tantsunumbriga, tantsijatele jagati numbrid, nende alusel anti eripreemiad ja kuulutati välja, kes pääsevad edasi võistlema. Argo Liik õpetas samme, mida mina ei ole teinud. Minu jaoks oli üllatus, kui hästi me lapsed said hakkama, neid oli hea vaadata.“
Paide tantsupäevalt pääsesid edasi kolm tantsijat. Melani Maria Maibergi kohta on Koolitants 2015 kodulehel kirjutatud: „Kui tüdruk jääb saalis, kus on väga palju häid tantsijaid, neljandast reast silma, siis on tegu väga hea sooritusega. Melani Maria on vaba ja enesekindel tantsija, kes valdab ja tunnetab täielikult oma keha. Ta haaras lennult koreograafia mõtte ja kohendas seda enda liikumiskeelele vastavaks. Tulemuseks suurepärane esitus.“
Melani Maria Maiberg õpib Kuusalu keskkooli 5.b klassis, ta on 11aastane. Ta armastab käia hobustega ratsutamas ning on ka sportlik, tegeleb kergejõustikuga.
Edasipääsejad osalevad Koolitantsu tuuri lavastuses. Piirkondlike tantsupäevade asemel toimub augusti alguses Koolitantsu suvelaager. Lavastavad Argo Liik, Tuomo Railo, Liisa Laine ja Olga Privis. Tuur tuleb sügisel, septembris ja oktoobris.

Eelmine artikkelKehra staadionile tuleb kunstmuruväljak
Järgmine artikkelMis on plaanis Kehras toimuval rahvariidepäeval?