Kuusalu kinokohvik kogub populaarsust

3314
Kohvikuleti taga on RASMUS MERIVOO ja JANNO VALDMANN.

Filmi „Mandariinid“ vaadati publiku soovil kaks korda, ka edaspidi tulevad filmide kordusseansid.

Tänavu kevadel Kuusalu Söögitoa endises diskosaalis alustanud kinokohvikus on viimastel pühapäevaõhtustel seanssidel olnud sedavõrd palju rahvast, et saal hakkab väikeseks jääma, tõdes Kuusalus elav filmimees Rasmus Merivoo.

Tema vahendab kinokohvikusse filme. Kohviku peremees on Janno Valdmann ja perenaine Heddy Veeleid, kelle vanemad Hillar ja Liina Veeleid on Söögitoa omanikud.

Kinokohviku ideele tuli Janno Valdmann, kui leidis kodust projektori, mis seisis kasutult. Ta jutustas, et kuna diskodel oli jäänud rahvast vähemaks, otsis saalile uut rakendust ja nüüd tundub, et kinokohviku idee on olnud õige: „Esialgu vaatasime filmi sõpradega, siis mõtlesime, kutsume ka teisi. Rasmus võttis ühendust Kinobussi ja Kinokojaga. Ekraani  laenasime kuni eelmise filmiõhtuni Kinobussist. Hea, et ostsime nüüd oma ekraani.“

Rasmus Merivoo lisas, et kino Kosmos suur ekraan läks jagamisele mitme kino peale, üks osa lõigati Kuusalu kinokohvikule ja seda plaanitakse kasutada tulevikus väliseanssidel: „On väljakujunenud süsteem, et piletirahad jagatakse autori, vahendaja ja filminäitaja vahel. Kuna tuleb tasuda elektri- ja muude kulude eest, siis eriti ei teeni. Tehnikat oleks vaja juurde soetada. Pigem on me tegevus mittetulunduslik.“

Filme saab Kinokoja kaudu, aga ka otse tootjatelt.  Kui  kevadel oli kord kuus pühapäeva õhtul kavas üks film, siis viimastel kuudel on seansse olnud mitmel pühapäeval ning järjest saab vaadata kahte-kolme filmi.

Rasmus Merivoo rääkis, et väga vahvad on päevased lastefilmid, kus saal on pisikesi vaatajaid täis: „Kui linnas käivad lapsed kinos koos vanematega, siis Kuusalus nad tuuakse kinno, vanemad ise pöörduvad tagasi. Nii palju usaldatakse meid. Lastele on müügil jäätisekokteilid, ostetakse popkorni. On ka mängunurk neile, kes ära väsivad, aga seni pole kasutatud – kas ei ole märgatud või filmid on ikkagi nii haaravad. Vahva on vaadata, kuidas lapsed koos naeravad, kui on filmides naljakad kohad.“

Järgmine film lastele on tuleval pühapäeval – „Jõululugu“. Selle kohta sõnas filmimees, et on koguperefilm, ka vanemad võiksid vaadata. Sihtgrupp Kinokohvikus ongi valdavalt 30aastased ja vanemad ning lapsed, noori on käinud kinos vähe, nemad sõidavad ilmselt kinno Tallinna. Kinokohvikus on ka omad kuldkliendid, kes on reeglina alati kohal.

Kohvik tähendab seda, et ehkki toolid on reas, on nende vahel väikesed ümmargused lauad, kuhu peale saab toetada kohvitassi. Korraldajad tõdesid, et sageli jõutakse viimasel minutil  kohale  ning  siis  ei  ole  aega enam söödavat-joodavat osta.

„Kuusalus on päris hea filmi vaadata, inimesed on positiivselt häälestatud, naudivad. Pärast filmi lõppu tullakse tänama, nagu mina oleksin selle teinud. Ehkki tiitrid jooksevad, ei kiirustata ära, jäädakse veel istuma. See paneb mõtlema, et võibolla peaksid  olema  filmi  järel  arut­elud. Kutsume seanssidele filmitegijaid, sel pühapäeval on tulekul Ilmar Raag oma filmiga „Eestlanna Pariisis“. Uue aasta alguses on lubanud osaleda ka Kiur Aarma ja Jaak Kilmi oma „Kullaketrajatega“, ütles Rasmus Merivoo.

Kinokohviku teeb eriliseks veel see, et sponsoriks on hakanud Apollo raamatupoodide kett. Igal lasteseansil loositakse vaatajate vahel DVD lastefilmiga ja ka teiste filmide vaatajatele on loosiauhinnana välja pandud mõni filmi-DVD.