Kehra staadionil tantsisid ja laulsid 500 memme-taati

2387

Tänavune Harjumaa memme-taadi lustipidu kandis nime „Aeg annab kõik“.

Möödunud laupäeval oli Anija vald võõrustaja mitmesajale külalisele. Kehra jõekäärus peeti Harjumaa memme-taadi traditsioonilist lustipidu koos käsitöö- ja taimelaadaga. Anija vallas toimus memme-taadi pidu viimati aastakümneid tagasi. Lustipeole kogunes seekord üle 500 memme ja taadi, kokku 24 tantsu- ja 18 laulukollektiivi.

Peole eelnes rongkäik Kehra rahvamaja juurest staadionile, kus tervitussõnad laususid Harju maavanem Ülle Rajasalu ja  Anija vallavanem Arvi Karotam. Õhtut juhtis Raasiku rahvamaja juhataja Helle Vaga, kes luges tantsude ja laulude vahel ette Kehra ja Alavere kooli- ja lasteaialaste tsitaate oma vanaemadest-vanaisadest. Peo lauluosa loovjuht oli Anija naisansambli juhendaja Liivi Siil, tantsuosa juht Alavere memmede tantsurühma Helda juhendaja Maarika Tuttelberg.

„Seekordse lustipeo tegid eriliseks laulumängud, kus koorid laulsid ja tantsijad tantsisid samal ajal. Kui seda on memme-taadi lustipidudel varem tehtud, siis kindlasti mitte viimastel aastatel. Helitehnika oli samuti tasemel. Kuigi staadion on suur, kostis muusika ja jutt publikuni hästi,“ ütles Maarika Tuttelberg.

Ta lisas, et jäi peoga rahule, ning rõõmustas, et neil oli niiöelda ilmajaamaga kokkulepe, sest kogu peo jooksul ei tulnud vihma. Vaid proovide ajal said esinejad mõned piisad.

Anija valla tantsijaid esindas memme-taadi lustipeol lisaks Alavere Heldale Kehra rahvamajas koos käiv memmede tantsurühm Kadri.
Kadri juhendaja Anu Mäeorg rääkis, et rühmas on 12 tantsijat, kes harjutavad kord nädalas: „Tantsijad on väga tublid ja käivad korralikult proovides. Olen nende lustipeo etteastega rahul ja kõik tuli ilusasti välja.“

Ta kiitis, et tegu on aktiivsete prouadega, kellest osa on ka laulumemmed, kuid otsustasid seekordsel peol tantsu kasuks.  Esinemistest Kadri rühmal puudust ei tule. Juba sel nädalavahetusel on ootamas ülesastumine Anija mõisas, seejärel kodukandipäevadel Voosel ning Kehra jaanitulel.

Lustipeo lõpus lausus tänusõnad Anija vallavanem Arvi Karotam. Ta ütles, et salasoov oleks näha, kuidas memmed ja taadid ühel päeval jälle tantsupeole pääsevad. Laulukooridele tunnistas, et nende esinemine meelitas temagi kaasa laulma.

Kõikide kollektiivide juhid said kingipakid ASilt Horizon.

Peo kordamineku eest kandsid hoolt peakorraldaja Ruth Lille, helitehnik Veigo Kaaret ja Anija valla kultuurikeskuse toimkond koosseisus Kristiina Oja, Kairi Rikko, Heidi Pettinen, Anna Nilisk ja  Sirje Rikko.

Lauljad ja tantsijad Kehra memme-taadi lustipeol

Tantsijate seas osalesid  peol Vihasoo Memmed (juhendaja Elna Linkvist), Kuusalu vanaemade rühm Tiiu (Tiiu Aasa), Loksa Rannamemmed (Riina Juhkami), Alavere tantsurühm Helda (Maarika Tuttelberg), Aruküla kultuuriseltsi memmede rühm Pihlakobar (Evi Tomingas), memmede rühm Kadri (Anu Mäeorg), Raasiku memmede rühm Krõõt (Janne Kuuskla), Aegviidu memmede rühm Nõmmelill (Erna Mölter) ja paljud teised Harjumaa memmede tantsurühmad.

Lauljate hulgas olid lauluklubi Helin (juhendaja Kaisa Tiismaa), lauluansambel Mariann (Reet Männik), ansambel Kanarbik (Heli Sepp), Kuusalu seeniorrühm Viisiveeretajad (Mare Russak), Anija naisansambel (Liivi Kütt), Aegviidu rahvamaja vokaalansambel Nõmmelill (Koidu Liivak)  ja  paljud  teised  Harjumaa eakate lauluansamblid, -koorid.

Külalistena astusid üles Anija valla naistantsurühmad (juhendajad Janne Kuuskla, Anu Mäeorg, Maarika Tuttelberg) ja Oru (Maarika Tutelberg) ning Anija valla segarühm (Tiina Rulli),  Kehra mudilasrühm (Janne Kuuskla),  Kehra  Kunstidekooli  puhkpilliorkester  (Andrei Sedler)  ja  Aegviidu rahvamaja  kapell  (Koidu   Liivak).

Eelmine artikkelKuusalu koolile TV 10 Olümpiastardi Harju finaali 2. koht
Järgmine artikkelArukülas avati endise vallavanema TOIVO VEENRE mälestuspink