Kuusalu JK Rada võitis Eesti meistrivõistlustel III liiga idatsooni

1823
JK Kuusalu Rada meeskond reede õhtul pärast võitu. Vasakul ees treener MARGUS KRÖÖNSTRÖM.

Eesti jalgpallimeistrivõistluste III liiga tsoonivõit tagas Kuusalu JK meeskonnale automaatselt pääsu II liigasse.

Kuigi oma tsoonis on võit tagatud, selgitatakse oktoobri lõpus-novembri alguses III liiga nelja tsooni võitjate vahel välja üldvõitja. Kuusalu meeskond läheb esimeses mängus kokku põhjatsooni võitja Tallinna JK Piraajaga, selle mängu võitja mängib finaalis lõuna- ja läänetsooni võitjaga.
„Hooaeg on olnud edukas, kuid süües kasvab isu. Läheme võitma. See on kindlasti raske, kuid usun, et meil on võimalus jõuda finaali,“ ütles  Kuusalu  JK  Rada  peatreener ja esindaja Margus Kröönström.
Hoolimata nende mängude tulemustest on Kuusalu meeskond taganud endale võimaluse mängida järgmisel hooajal Eesti meistrivõistlustel II liigas. Kas seda soovitakse või loobutakse ja jätkatakakse ka uuel hooajal III liigas, peab otsustama meeskond. Treener arvas, et kuigi kõrgemas liigas enam nii hästi ei pruugi minna, soovivad mehed siiski seal osaleda ega anna käest võimalust mängida järgmisel aastal tugevamate vastaste vastu.
Margus Kröönström rääkis, et lõppeva hooaja alguses pandi koos meeskonna kapteni Siim Tamme ning Kuusalust pärit mängijate Kristo Valdna ja Markus Sisasega paika plaanid ning eesmärgiks seati saavutada Eesti meistrivõistlustel parem koht kui aasta tagasi.
„Kuna siis saime 5. koha, oli nüüd eesmärk pääseda kolme parema hulka,“ sõnas treener.
Ta lisas, et ka eelmisel hooajal oli meeskond enne hooaja lõppu liigatabelis üsna kõrgel kohal, kuid viimaste mängudega lasti edu käest.
Neljakesi moodustati MTÜ JK Rada, jagati seni peamiselt vaid Margus Kröönströmi õlul olnud töö omavahel valdkonniti ära nelja vahel ning pandi paika meeskonna koosseis. Pink sai üsna pikk – jalgpalliliitu on Kuusalu meeskonna koosseisus üles antud koguni 23 mängijat. Valdav osa neist tegi ka suurema osa hooajast kaasa, kuigi kaks head mängijat, Lennart Krönström ja Magnus Rosen on vigastuste tõttu olnud rivist väljas.
„Meil on Facebookis oma grupp, kus on info mängude kohta ning igaüks annab seal teada, kas saab osaleda või ei. Oleme asjaarmastajate võistkond, mehed käivad tööl, osa vahetustega. Kui läheb hästi, on mängudel ka varumehi. Meil on sel aastal läinud hästi, mehed on saanud võistlustel käia, 18-20 meest on aktiivselt osalenud, eks see ole ka üks meie edu võti,“ jutustas Margus Kröönström.
Ta nimetas positiivsena veel, et hooaja algul saadi tegevuse lõpetanud FC Kiiu meeskonnast endale mitu head mängijat, sealhulgas tugev ja stabiilne väravavaht Rainer Blond. Meheikka on jõudmas ka 4-5 noort, keda Margus Kröönström on aastaid treeninud: „Nad on arenenud, saanud tugevamaks, saame nendega juba arvestada.“
Treener kiitis ka meeskonna head vaimu ja kokkuhoidmist ning ütles, et mänguliselt on Rada meeskond viimastel aastatel palju arenenud: „Juba mitu aastat on meil  kolm  mängijat  Kehrast.  Kõigepealt meelitasime endale Denis Petrovi, tema kaasabil saime meeskonda praeguse esiründaja Aleksandr Levini ja Aleksandr Morozovi.“
Ka Margus Kröönströmi enda vaim on nüüd puhanum ja erksam, kui ei pea enam kõike ise tegema-organiseerima, vaid töö on jagatud nelja mehe vahel: „Kuigi peatreener olen mina, on Kristo Valdna ja Markus Sisas mulle enne mänge suureks abiks, arutame nendega läbi algkoosseisu ning meeste asetuse väljakul. Lõpliku otsuse teen mina, kuid kuulan nende arvamust ja ideid.“
Kuigi ka ta ise on üles antud mängijate lehel, mängis treener lõppeval hooajal vähe: „Olen valmis minema appi, kui on vaja, sel hooajal õnneks väga ei olnud.“
Meeskonna edule on Margus Kröönströmi sõnul kaasa aidanud ka see, et neile on tekkinud fännid, kes käivad mängudel ja elavad häälekalt kaasa: „Eriti tugevalt tundsime  seda  hooaja  teises  pooles, kui fännid käisid kaasas ka välismängudel. Võimsa emotsiooni andis poolehoidjate häälekal kaasaelamisel just viimane kodumäng.“
Tulevikuplaanid veel tegemata
Kuusalu jalgpallimeeskonna hooaja pidulik lõpetamine on laupäeval, 11. oktoobril. Siis õnnitletakse mängijaid, tänatakse fänne ja sponsoreid. Meeskonda on sel hooajal toetanud juuksurisalong Tuuletuka, Kuusalu Metall, MMT Productions, Schiedel, Kohvik Päike, Kuusalu vald ja Kuusalu Spordikeskus.
„Hooaja lõpetamisel soovime teada ka iga mängija plaane, et saada selgust, kellega saame järgmisel hooajal arvestada. Küsime ka igaühelt üle, kas soovitakse tuleval aastal mängida teises või kolmandas liigas,“ lausus Margus Kröönström.
Aastaid tagasi on Rada meeskond mänginud teises liigas, siis treenis meeskonda veel Margus Kröönströmi onu Matti Krönström.
„Teise liiga kogemus on vaid paaril meie mängijal, usun, et ka ülejäänud soovivad seda,“ arvas praegune treener.
Kuusalu meeskond treenib korra nädalas Kuusalu kooli staadionil, et sealset muru mitte rikkuda, on praegu paus. Talvel tehakse saalitreeninguid, õuemurule minnakse treenima-mängima taas kevadel.

Eelmine artikkelRaasiku valla eakad kuulasid sotsiaaltööst ja toortoidust
Järgmine artikkelRaasiku, Kuusalu ja Anija valla ning Loksa linna õpetajad kutsuti vastuvõttudele