Raasiku, Kuusalu ja Anija valla ning Loksa linna õpetajad kutsuti vastuvõttudele

3629
Giid KAISA KAISEL (paremal ees) viis õpetajad Viinistu kunstimuuseumis ringkäigule.

Kuusalu valla pedagoogid olid kutsutud Viinistu kunstimuuseumisse, Raasiku valla õpetajaid tunnustati Aruküla rahvamajas, Loksa vastuvõtt toimus Võsul ja Anija õpetajad lähevad Salme Kultuurikeskusesse.

Kuusalu vallavalitsus kutsus õpetajad tänuüritusele 2. oktoobril, Raasiku valla ja Loksa linna haridustöötajaid tunnustati 3. oktoobril ning Anija vald korraldab oma kultuuri- ja haridustöötajatele 8. oktoobril vastuvõtu Tallinnas.
Raasiku valla õpetajaid tervitas kaitseminister
Raasiku vald tänas kultuuri- ja haridustöötajaid reedel, 3. oktoobril Aruküla rahvamajas. Kutsutuid oli sadakond, vallavalitsus valis 29 tegu, mille tegijad said tänukirjad.
Kultuuri- ja haridustöötajaid oli tulnud tervitama kaitseminister Sven Mikser, kes tõi pidupäeva puhul vaasitäie punaseid roose, mille jagasid vallavanem Raivo Uukkivi ning abivallavanem Ardo Niinre tänukirja saajatele.

Raasiku abivallavanem ARDO NIINRE ning vallavanem RAIVO UUKKIVI andsid Harjumaa aasta õpetajale MAARIKA LEKARKINILE tänukirja. Foto Ülo Udumäe
Raasiku abivallavanem ARDO NIINRE ning vallavanem RAIVO UUKKIVI andsid Harjumaa aasta õpetajale MAARIKA LEKARKINILE tänukirja. Foto Ülo Udumäe

Sven Mikser meenutas oma kooliaega ning tõdes, et väärtushinnangud on läinud nihkesse: „Väärtustatakse neid, kes loonud turu ja tootnud kasu ehk töötavad erasektoris. Nende tulemust saab mõõta eurodes. On aga teine osa ühiskonnast, kelle hulka kuuluvad nii arstid kui õpetajad. Nende tööd on keerulisem mõõta, kuigi nende loodud lisandväärtuse abil on meie hulgas hea ja korraliku väljaõppe saanud professionaalid.“
Minister oli vastuvõtul kõnelemas vallavanem Raivo Uukkivi kutsel, kes märkis, et oleks olnud õigem kutsuda haridus- ja teadusminister, kuid tema tuleb Arukülla 17. oktoobril.
Vallavanem Raivo Uukkivi rõhutas, et õpetaja amet on tänapäeval tiimitöö: „Õpetajat võib vaadelda kui vormelipilooti või suusatajat, kes annab viimase lihvi kogu tiimi tööle ning kelle saavutus on seotud taustajõudude professionaalsuse ja pühendumusega. Kahjuks kohtab tihti suhtumist, kus õpetajat võrreldakse meeskonna treeneriga – kui meeskonnal läheb hästi, on see tänu heale meeskonnale, kui halvasti, siis tänu viletsale treenerile. Selle võrdlusega ei tahaks nõustuda, vähemalt mitte alati. Ainuke erinevus profispordi ja hariduselu vahel on sissetulekutes.“
Ta märkis, et Raasiku vallas õpilaste vähesuse muret pole – Pikavere lasteaed-algkool jätkab järgmisest õppeaastast küll 3klassilisena, kuid Raasiku ja Aruküla põhikoolid hakkavad õpilastele kitsaks jääma.
Pärast tervituskõnesid andsid Merike Susi ning Tarvi Jaago akustilise kontserdi ning Valdo Jahilo  naerutas  publikut  huumori­kavaga. Rahvamaja peeglisaalis oli kaetud suupistelaud.
Raasiku vallavalitsus koostas nimekirja „Aasta teod Raasiku vallas 2013-2014“. Tänukirja said Harjumaa aasta õpetaja ja vabariikliku aasta õpetaja tiitli nominent Maarika Lekarkin, Raasiku valla aasta parim sportlane Kalev Villem, Harju teatrifestivali parima meeskõrvalosa tiitli võitja Denis Viljanski, 2. klassi segarühma Mikud-Mannid tantsupeole viinud Kaja Arusalu, täiskasvanute segarühma Lapulised juht Reet Hänikene, Aruküla noortekoori dirigent Age Imala, Raasiku põhikooli mudilas-, laste- ja poistekoori juhendaja Heli Karu, Aruküla laste-, poiste- ja mudilaskoori dirigent Külli Ovir, Aruküla segakoori Spunk ja vaba waldorfkooli lastekoori laulupeole viijad Maia Reta Trampärk ning Tiina Tinn, Raasiku lasteaia digitaalklaveri ostmiseks korjanduse organiseerinud Ingrid Ots-Vaik, Aruküla mänguväljaku täiendamiseks annetuse teinud Henri ja Liisa Reeder, etenduse „Cipollino seiklused“ lavastaja Piia Otti, näitetrupiga Diletant näidendi „Leke“ lavastanud Sander Kruus, teatripäeva korraldaja ja näidendi „Kodumetsa haldjate pidu“ lavastaja Angela Allik, Aruküla lasteaia Rukkilill direktor Karin Reiska, kes organiseeris lasteaias suvise rühma, Raasiku lasteaia juurdeehituse organiseerija, direktor Linda Wrobel, Pikavere lasteaia-algkooli 145. aastapäeva korraldaja, endine direktor Maiu Plumer, Raasiku põhikooli ja Pikavere lasteaia-algkooli juht Kadri Viira koolide ühendjuhtimise eest, Garina Toomingas Toivo Veenre mälestuspingi paigaldamise, valla matkaraja virtuaaltuuri koostamise ning projektide kirjutamise eest.
Spordikategoorias tunnustas vallavalitsus tänukirjaga Aruküla poiste D-klassi käsipalli võistkonda, kes saavuta Eesti käsipalli meistrivõistlustel 2. koha ning on Raasiku valla parim võistkond. Tarmo Rühka sai tänukirja Harju Rally korraldamise eest, Markus Aabram silmapaistvate tulemuste eest autospordis.
Tänukirjad said Pikavere lasteaia-algkooli õue mälestuspinkide paigaldamise organiseerinud Arno Vorsman, raamatu „Iidne Perila keset Harjumaad“ kirjutanud Vaino Napp, Raasiku valla kriisikoolituste korraldaja Õnnela Metsaorg, rahvusvahelise akordionistide konkursi võitnud Meeri Kraas, Harju-Jaani kihelkonna kaardi koostanud MTÜ Tuulekell.
Raasiku lasteaia Oravake õpetaja Maarika Lekarkin, kes sai Harjumaa aasta õpetaja tiitli, sõnas, et õpetajate päeva vastuvõtte oli tal 3:  „Käisin üleriiklikul vastuvõtul „Eestimaa tunnustab“, Harju maavanema vastuvõtul ning Arukülas, kus oli kõige kodusem tunne. Omade keskel olemine on eriline, mulle meeldis peo südamlikkus.“
Ta lisas, et aasta õpetaja tiitel tuli talle ootamatult: „Õpetajatöös tuleb säilitada lapsemeelsus ja lastega mürada, kuid samas olema nõudlik ja panema piirid paika. Ei pea õigeks, et lastele peab alati naeratama, näidata võib ka kurbust. Lapsed saavad aru, kui püüad emotsioone teeselda.“
Pikavere kooli õpetaja Marianne Loik ütles, et on meeldiv, kuidas vald peab meeles oma tublisid: „Kooli, lasteaia, kultuuri ja huviharidusega seotud tegijatest meil puudust pole.”
Kuusalu valla õpetajate vastuvõtt Viinistul
Kuusalu vallavalitsus kutsus õpetajad vastuvõtule Viinistu kunstimuuseumisse. Kahe suure bussiga tuli vastuvõtule kokku sadakond pedagoogi Kuusalu keskkoolist, lasteaiast ja kunstide koolist, Kolga koolist ja lasteaiast, Vihasoo lasteaiast-algkoolist ning Kiiu lasteaiast.
Pooletunnise kavaga esinesid pianist Diana Liiv ja flöödimängija Leonora Paju. Kaetud olid suupiste- ja kohvilaud, pakuti pokaal veini.
Kunstimuuseumi giid Kaisa Kaisel tutvustas muuseumi omaniku Jaan Manitski kunstikogu ja tegi huvilistele põhjalikuma ringkäigu.
Kuusalu vallavanem Urmas Kirtsi meenutas tervituskõnes, kuidas pikka aega tähistati õpetajate päeva piduliku vastuvõtuga Kuusalu rahvamajas, kuid osalejaid jäi järjest vähemaks ning enam ei korraldatud.
Vallavanema sõnadele, et järgmine oli kringli formaat – vallavanem ja abivallavanemad toimetasid kringlid koolimajadesse ja lasteaedadesse kohale ning kiirustasid ise edasi, reageerisid saalisolnud naerupahvakuga.
„Nüüd tähistame jälle pidulikumalt,“ lubas Urmas Kirtsi. „Nõukaajal oli ka kaevurite-, arstide-, kosmonautide ja paljude teiste ametite päevad, kuid õpetajatepäev on jäänud ja seda tähistatakse ka üle-euroopaliselt. Teie olete kujundajad, milline on meie riik tulevikus, sest vormite noori ja nende suhtumist.“
Ta luges Kiiu raamatust ette lõigu Gustav Vilbaste kirjutisest, kuidas 1867. aastal avati Kiiu kool ning õpetaja Steini palk ametipidamise eest oli 30hektariline talu. 1884. aastal sai õpetaja aastas palka  160  rubla.  Kaks  õpetajat  pidid  siis  toime  tulema saja lapsega.
Vallavanema teade, et järgmisel aastal tõstab riik õpetajate palka 10 protsenti, ning mitte ainult riik, vaid  vald  tõstab  samavõrra  ka  lasteaedades, pälvis tugeva aplausi.
Õpetajad tunnustasid, et taas oli üle mitme aasta võimalik kokku saada kolleegidega valla teistest allasutustest. Tõdeti, et kui vastuvõttusid enam ei toimunud, pidas vallavalitsus neid meeles kringlitega, mis oli küll kena, aga vastuvõtt on parem.
Kuusalu lasteaia Jussike õppealajuhataja Ülle Rekk ütles, et koolitustel kohtutakse mõne kolleegiga, aga need on üksikud õpetajad: „Edaspidi võiks midagi lõbusamat olla, õpetajate omavahelisi kohtumisi on vaja.“
Kuusalu keskkooli õpetaja Jüri  Rebane rõõmustas, et vastuvõtul oli 14 tema õpilast, kellest nüüd on saanud peadagoogid.
Kolga kooli õpetaja Terje Varul: „Vastuvõtul oli suurepärane ajastus ja valitud suurepärane koht. Vallavanema kõne väga meeldis, see oli räägitud südamest südamesse. Kuusalu rahvamajas toimusid pedagoogide vastuvõtud laupäeviti, seetõttu sinna paljud ei läinudki, muid tegemisi oli. Neljapäeva õhtu on selliseks sündmuseks õpetajatele hea aeg.“
Loksa õpetajad viidi Võsule OKõrtsi
Linnavalitsus viis Loksa gümnaasiumi, lasteaia ja muusikakooli töötajad reede, 3. oktoobri õhtul Võsule, kus OKõrtsis oli pidulik õhtusöök. Volikogu esimees Rein Heina ja abilinnapea Hilleri Trei­salt andsid linnavalitsuse tänukirjad Loksa gümnaasiumi õpetajatele Aarne Idavainule, Urve Toompuule, Elna Linkvistile, Zoya Ivanishkinale ja Eve Jürgensile, Loksa lasteaiast Õnnetriinu said tänukirja Ülle Mühlbach, Pille Paesüld, Tatiana Ivanova, Nadežda Fjodorova ning Loksa muusikakoolist Juule Laurend ja Raidi Andre.
Esinesid üllatuskülalised Uku Suviste ja Getter Jaani. Kui oli mustkunstniku esinemiskord, paluti tal teha Aktuaalse Kaamera spordiuudiste ajaks väike vaheaeg, et üheskoos jälgida, kuidas kajastati Aarne Idavainule spordisõbralikuma õpetaja tiitli üleandmist, mis toimus Loksa gümnaasiumis sama päeva hommikul.
Anija valla õpetajad lähevad teatrisse
Anija vallavalitsus on kutsunud oma valla haridus- ja kultuuritöötajad kolmapäeva, 8. oktoobri õhtuks vastuvõtule Tallinnasse Salme Kultuurikeskusesse, kus esmalt toimub pidulik vastuvõtt, jagatakse tänukirju. Järgneb Tallinna Linnateatri etendus „Maailmale nähtamatud pisarad“.

Eelmine artikkelKuusalu JK Rada võitis Eesti meistrivõistlustel III liiga idatsooni
Järgmine artikkelAruküla lasteaias suuremad rühmad