Kuusalu ja Raasiku vald ning Loksa linn taotlevad elektriautosid

1269

Anija vald plaanib osa võtta 2012. aasta taotlusvoorust.


Riik soetab sotsiaaltöötajate tarbeks elektriautod Mitsubishi i-MiEV.

14. augustist 3. septembrini said kohalikud omavalitsused esitada sotsiaalministeeriumile taotluse, et soetada oma sotsiaaltöötajatele elektriautosid Mitsubishi i-MiEV. Riik saab autod kasutamata saastekvoodi ühikute vahetustehingust Mitsubishi Corporationiga. Elektriautode abil tahetakse parandada sotsiaalteenuste kättesaadavust ning propageerida keskkonna- ja energiasäästlikkust.

Anija vallavanem Tiit Tammaru sõnas, et nemad taotlema ei tormanud: „Tahame enne uurida auto tehnilisi andmeid ja praktilist kasutamist. Uurime, kuidas akud vastu peavad, vaatame, millised on autoomadused. Uurime ka, millised on võimalikud laadimistingimused.“

Keskmine läbisõit on autodel 150 kilomeetrit ühe laadimise kohta. Kui taotlus rahuldatakse, saab kohalik omavalitsus elektriauto tasuta, enda kanda jäävad ülalpidamis- ja hoolduskulud. Ette tuleb valmistada ka koht, kuhu paigaldatakse laadija.

„Sotsiaaltöötaja on teinud marsruudi nii, et stardib kodust ja jõuab tagasi koju, seega peaks ka laadimispunkt olema tal kodus. Vallamaja küljes peaks kindlasti olema üks laadimiskoht, võiks ka teha Kehra päästekomando juurde. Tuleb välja selgitada ja otsustada, kuidas on kõige õigem käituda. Kui taotleme, siis 2012. aasta kevadel,“ ütles Tiit Tammaru.

Raasiku vallavanem Aare Ets teatas, et vallavalitsus esitas taotluse ühe auto saamiseks. Raasiku valla juhtivale sotsiaaltööspetsialistile Liivi Puumetsale allub kolm koduhooldusõde. Auto on mõeldud suurima ehk Aruküla piirkonna teenindajale.

„Talvel võtab laadimine 8 tundi. Päeval käiakse tööl, ööseks tuleb panna laadima. Vast peaks tegema laadimispunkti hooldustöötaja koju, hoovi peal on auto ka paremini hoitud,“ rääkis Aare Ets.

Ta tõdes, et idee tundub esmapilgul äge, kuid omavalitsus peab seoses hooldusega mitmed küsimused selgeks tegema.

Kuusalu vald taotleb riigilt kolme elektriautot. Vallavanem Urmas Kirtsi sõnas, et kahega hakkaksid sõitma koduhooldustöötajad ning kolmas jääks vallamaja sotsiaal­osakonna käsutusse. Üks laadimispunkt peaks tulema vallamaja juurde, teised pole veel teada.

Loksa linn soovib üht elektriautot. Seda saaksid kasutada sotsiaalnõunik ning lastekaitse- ja sotsiaaltöötaja. Laadimiskoht on linnavalitsuse garaažis juba olemas.

Riik plaanib omavalitsuste sotsiaaltöötajate kasutusse anda kokku 507 elektriautot. Omavalitsused peaksid saama taotluste kohta vastused kuu aja jooksul. Järgmine taotlusvoor on 2012. aasta kevadel.

Eelmine artikkelKalesi külas põles auto
Järgmine artikkelArenduskoja ühisprojekt soomlastega tähtsustab kodust söögitegemist ja kohalikku toidukraami