Kuusalu ja Kolga soojatrasside jaoks ELi toetusraha

829

Kuusalu soojatrasside uuendamiseks antakse 2 miljonit krooni.

KIKi nõukogu otsustas eraldada Euroopa Liidu Regionaalarengu toetusfondist OÜle Kuusalu Soojus Kuusalu aleviku kaugkütte torustiku rekonstrueerimiseks 2 mil­jonit krooni. Trassi pikkus on 1255 meetrit.

Kuusalu Soojus esitas kaks rahataotlusprojekti. Kolga soojatrasside rekonstrueerimisprojekt sai vähem punkte ja KIKi nõukogu otsustas, et seda toetatakse 3,84 miljoni krooniga siis, kui saadakse täiendavalt raha. Kolga torustik on pikem, kokku 2350 meetrit.

Toetusfondi tingimus oli, et soojatootjad võivad investeeringuraha küsida 40 protsendi ulatuses tööde kogumaksumusest. Kuusalu küttetorustiku renoveerimine läheb hinnanguliselt maksma kokku 5 miljonit krooni, Kuusalu Soojus peaks seega lisama 3 miljonit krooni. Kolga trasside uuendamine on kallim, kogumaksumuseks on hinnatud 9,6 miljonit krooni, millest Kuusalu Soojusel tuleks endal tasuda ligi 5,8 miljonit krooni.

Kuusalu Soojuse juht Raul Valgiste ütles, et ettevõte peab pangast laenu võtma: „Hakkame pankadega tingimuste osas läbi rääkima. Tahame majandada nii, et soojahinda ei peaks tõstma, aga sõltub ka sellest, millise intressiga ja mis ajaks laenu antakse. Trassikaod peaksid praeguse 30-35 protsendi asemel jääma 7-9 protsendi piiresse.”

Kuusalu soojatorustiku rekonstrueerimiseks on projekt olemas. 2010. aasta kevadel hakatakse otsima ehitajat, siis selgub ka tööde lõplik hind. Kuusalus peaksid küttetorustiku rekonstrueerimistööd toimuma maist septembrini. 

Eelmine artikkelVarastati sõiduauto varuosi
Järgmine artikkelPresident TOOMAS HENDRIK ILVES külastas Juminda korrakaitsjaid