Külaelu toetusraha Kuusalu valla MTÜdele jagatud

1008

Kuusalu vallavalitsus kinnitas toetused vastavalt kogukonnakomisjoni esitatud jaotusele.  

Külaelu toetuseks antavateks ühekordseteks toetusteks esitati kokku 12 taotlust, kogusummas 6524,87 eurot. Jaotamiseks oli vallaeelarves 2844 eurot.
Kogukonnakomisjoni esimees Andres Allmägi kommenteeris, et 8 taotlejat käisid komisjonile oma projekti tutvustamas, komisjoniliikmed said esitada küsimusi. Seejärel andsid nad projektidele hinded, millest moodustus edetabel vastavalt punktide arvule. Ettepoole tulnud viis projekti said toetust küsitud summas, kuuendale jäi ülejäänu.
Juminda Poolsaare Selts saab noorte merepäästjate laagri korraldamiseks 587,12 eurot.
Kasispea Külaseltsile antakse 185,54 eurot külaplatsile varjualuse ehitamiseks.
Viinistu Külaseltsi projekti „Ühtne kogukond – vanade ja uute traditsioonide säilitaja ja edendaja“ toetatakse 300 euroga, Lahemaa Mereklubi projekti „Kuusalu valla noorte merelaager“ 750 euroga.
Mustametsa külakogu saab 800 eurot Kahala järve külapäevade korraldamiseks Oldoja pumbamaja maa-alal.
Tammistu Külaseltsile antakse tuletõrje veevõtu koha jaoks 221, 34 eurot, pingereas 6. positsioonile asetunud projektile rohkem ei jagunud. Küsiti 1500 eurot.
Pingereas tahapoole ja rahastuseta jäid Lahemaa Mereklubi muinaspaadi ehitamise õpitoa projekt, millele küsiti toetust 950 eurot.  Toetust ei saanud veel Priit Parro projektid „Ei igavlemisele“, millega sooviti 500 eurot Kuusalu ja Raasiku noorte laagriks Valgehobusemäel, ning „Kuusalu Noortekeskuste esitlus­arvete soetamine“, millele taotleti 402,24 eurot.
Veel jäid toetuseta Kolga Arenduse projekt, kus küsiti 1200 eurot Kolga aleviku jõulukaunistuste jaoks; Kolgaküla Seltsi projekt, et saada 350 eurot postkastide uue aluse  jaoks  ning  Valkla  baptistikoguduse taotlus, et 300 euroga toetataks  perelaagrit  Kabaku  talus.
Andres Allmägi rääkis, et võttis Tammistu Külaseltsiga ühendust ja küsis, kas soovitakse nii väikest summat, aga vastus oli, et parem natuke, kui üldse mitte.
Kogukonnakomisjoni kuuluvad esimees Andres Allmägi, aseesimees Küllike Enok ning Aivar Oru, Andres Napp, Raivo Samelselg, Helju Veskaru, Emil Rutiku, Mait Kröönström, Maila Velström, Ingeldrin Aug, Svetlana Pajupuu, Anu Kirsman ja Madis Praks.
Järgmine tähtaeg külaelu projektide esitamiseks on 15. september, siis läheb jaotamisele 2016. aasta esimese poolaasta toetussumma.