Raasiku õpilane suri seagrippi

1582

Kool on sügavas leinas.

Esmaspäeva õhtul saatis sotsiaalministeerium pressiteate, et Eestis leidis kinnitust esimene uue gripi surmajuhtum, ohver oli 13-aastane Harjumaa poiss. Reedel tõusis tal kõrge palavik, laupäeval tegi kiirabi palavikku alandavat ravi, järgmisel hom­mikul viidi raskes seisundis laps haiglasse.

Raasikul levis uudis kii­relt, ehkki veel teisipäeva hommikul ei olnud ametlikku kinnitust, et seagrippi suri sealne noormees. Perearst Anna Pristromskaja ütles, et temaga võeti ühendust sotsiaalministeeriumist, kuid soovis arstide kinnitust. Pärast kella 11 öeldi talle tervisekaitsest, et poiss põdes seagrippi, kuid surma põhjustas mitmete  asjaolude koosmõju.

„Tegin poisile neljapäeval profülaktilist läbivaatust, siis oli ta terve,“ sõnas perearst.

Raasiku kooli direktor Kadri Viira kuulis 7. klassi õpilase surma põhjustest ajakirjandusest. Esmaspäeva õhtul saatsid õpetajad lapsevanematele e-kirja ja tea­tasid, et surmaga lõppenud hai­gestunu oli nende kooli õpilane. Mõned vanemad olid seepeale pahased, miks kool varjab tegelikku diagnoosi.

„Me ei teadnud ju seda isegi,“ oli koolijuht nõutu. „Ainult vallavalitsus on olnud väga toetav, mujalt infot või nõu, kuidas edasi tegutseda, me ei saanud.“

Esmaspäeval puudus Raasiku kooli 121 õpilasest haiguse tõttu 34, teisipäeval oli puudujaid 57. Kadri Viira oletas, et osa lapsi jäeti koju paanika tõttu.

Teisipäeval oli lah­kunud kaaslase mäles­tami­seks lei­na­­hetk, koolis käisid valla kultuuri- ja haridusspetsia­list, sotsiaalpedagoog ning perearst. Kolmapäeva õhtul kell 19 on lapsevanemate koos­olek, osaleb tervisekaitsespetsialist. Kui puudujate arv kasvab, taotletakse luba kool nädala lõpuni sulgeda.

Teist nädalat on palju gripihaigeid Kuusalu koolis. Kehrast, Arukülast, Kolgast ja Loksalt öeldi, et on üksikuid haigeid.

Eelmine artikkelVarastati sõiduauto varuosi
Järgmine artikkelPresident TOOMAS HENDRIK ILVES külastas Juminda korrakaitsjaid