Kuusalu Almakeskuses sai ratsutada poniga

1573

Almakeskuse klientide hipoteraapiapäeva rahastas Kuusalu vallavalitsus.


Almakeskuses võis poni silitada ja sai temaga ratsutada.

Eelmisel kolmapäeval külastasid Almakeskuse erihoolekande all olevaid kliente Kehra sotsiaalkeskuse  juurde kuuluva päevakeskuse töötajad ja puudega noored. Samaks ajaks oli Kuusallu kutsutud Kõnnu küla Paunapõllu ratsatalu perenaine Kaili Allmägi koos poniga.

Almakeskuse erihoolekande klientide tegevusjuhendaja Egne Aavik selgitab, et hipoteraapia ehk suhtlemine hobusega on hoolealuste rehabilitatsiooniprogrammis: „Oleme oma klientidega käinud Paunapõllu talus hipoteraapias ning poni kohaletoomine oli selle jätk. Almakeskuse taga pastoraadi õues oli võimalus poni silitada, temaga ratsutada. Ka kõik, kes mööda kõndisid ja huvi tundsid, said võimaluse poniga tegeleda. Veel joonistasime koos klientidega hobust ning meisterdasime vahtralehtedest roose. Tahame selliseid roose teha rohkem, saata Kuusalu vallamajja tubadesse kaunistuseks ning neid telliti ka õuevaasidesse.”

Muusikalist meelelahutust pakkusid Kuusalu Kunstide Kooli õpilased ning õpetajad Tiiu Kulm, Mare Russak ja Anne Jalakas. Ka kontsert toimus hoovis ning Egne Aaviku sõnul arvasid kuulama tulnud pensionärid, et seda kohta võiks ka edaspidi kasutada esinemisteks ja kutsuda publikut laiemalt.

Kehra päevakeskuse uus juhataja Mariann Markna kiitis, et külaskäik oli huvitav: „Nägin, kuidas korraldada ühisüritusi ja mismoodi toimub tegevus mujal. Me noortele meeldis väljasõit, see tõi vaheldusrikkust nende igapäevasesse tegevusse.”

Kehra päevakeskuse töötajad leppisid Kaili Allmägiga kokku, et viivad ka oma hoolealused ratsatallu.

Almakeskuse teater
Paar kuud tagasi, lauritsapäeval, 10. augustil sai Kuusalu Almakeskuses teoks veel üks uus algatus – kliendid esitasid väikese vabaõhu-näitemängu „Arsti juures”. Lavastas Kuusalu keskkooli huvijuht Saima Kallionsivu. Humoorikas ja lauludega lühinäidend koosnes kahest episoodist, osatäitjaid oli kuus.

Egne Aavik: „Kuigi me ei kuulutanud avalikult, oli publikut palju. Etendus läks päris kenasti, vaatajad julgustasid ja olid heatahtlikud, me klientidele oli see esmakordne kogemus näitemängu teha.”

Ta lisas: „Paljud veel ei tea, et ootame Almakeskuse ettevõtmistes osalema kõiki valla erihoolekandele määratud inimesi, nii noori kui vanu. Siin käimise eest ei pea maksma, meie tegevust rahastavad riik ja Kuusalu vald.”

Selle nädala kolmapäeval sõitsid Almakeskuse kliendid koos juhendajatega Tallinnasse loomaaeda ja Haabersti klubimaja lahtiste uste päevale.