Kuusallu pannakse lastele suur ronimisvõrk

1926

Vihasoosse tuleb ronila ja Pärispeale puidust liumägi.

Corocord ronimisvõrgu asukohaks on Kuusalus valitud roheala Laane tänava majade juures.
Corocord ronimisvõrgu asukohaks on Kuusalus valitud roheala Laane tänava majade juures.
Ronimisvõrk on 4,5 meetri kõrgune, laius 6,4 meetrit.
Ronimisvõrk on 4,5 meetri kõrgune, laius 6,4 meetrit.

Möödunud nädalal sai Kuusalu vallavalitsus tootjatelt mitu lastele mõeldud atraktsiooni. Lähinädalatel rajatakse neile liivapõhjad ning pannakse ronilad ja liumägi paika.
Kõige suurem atraktsioon paigaldatakse Kuusalu alevikku Laane tänava kortermajade vahele  rohealale. Firma Corocord ronimisvõrgud on valmistatud käsitööna, Eestisse vahendab neid Atix OÜ. Ronimisvõrgu, selle kohaletoomise ja ülespaneku eest tasub vald 12 000 eurot. Vallarhitekt Kadi Raudla sõnul oli küsitud summa esmalt suurem, ent maaletooja nõustus läbirääkimistel allahindlusega.
Ronimisvõrk on 4,5 meetri kõrgune ning mõeldud 5-12aastastele lastele. Ronimishaaratsid paiknevad nelinurkselt, haaratsite alune pind on 6,4×6,4 meetrit.
Kadi Raudla ütles, kui vallavalitsus annab käesoleva nädala neljapäeval ehitusloa, siis tellitakse liivaalus. Täpne asukoht ei ole veel määratud, sõltub geoalusest, kohapeal peab vaatama üle, kus asuvad maa-alused kaablid. Geoaluse mõõdistas ronimisvõrgu alal Kuusalu elanik ja lapsevanem Priit Kirsiste tasuta.
Kadi Raudla jutustas, et enne ronimisvõrgu tellimist käis ta koos vallavanemaga Tallinnas Stroomi rannas vaatamas samasugust atraktsiooni, mis on seal olnud kümme aastat: „Uurisime, kuidas selline ronimisvõrk ilmastikuoludes vastu peab. Oli heas korras, kümne aastaga ei olnud eriti palju kulunud.“
Kuusalu aleviku väikelaste mänguplatsile, mida on sellel aastal korrastanud lapsevanemad ja vallavalitsus, pannakse vallavalitsuse tellimusel kiikedele kummi­alused.
Kuusalus uuendati suvel Lauritsaplatsi  korvpalliala.  Senine  puit­alus oli pehkinud, nüüd on seal uued alustalad ning laudis. Lähiajal pannakse ka postile uus korvpallirõngas koos võrguga.
Koos paigalduskuludega 5600 eurot maksma läinud Amazon-ronila tuleb Vihasoo lasteaia-algkooli ette muruplatsile. Paigaldatakse ka korvpallikonstruktsioon.
Suurpea linnaku liivakasti juurde pannakse firma TipTipTap liumägi, selle hind on 1800 eurot. Suurpea rahvas tegi vallavalitsusele mõni aeg tagasi taotluse, et enda rajatud liivakasti juurde saaks lastele veel mõne atraktsiooni.
Kadi Raudla: „Valla tänavuses eelarves on laste mänguväljakute jaoks 25 000 eurot ning see raha on nüüd leidnud rakenduse. Atraktsioonide paigaldust, alade rajamist ja edaspidist korrastamist juhib valla majandusspetsialist Madis Praks. Liumäe, kummialused ja korvpallirõngad panevad raha kokkuhoidmise eesmärgil paika valla töömehed, suuremate atraktsioonide paigaldus on tellitud maaletoojatelt. Loodan, et saame mänguväljakuid uuendada ja täiendada järgnevatel aastatel Kuusalus ning ka teistes asumites.“

Eelmine artikkelLoksa komisjon ei lähe Kuusalu valla esindusega kohtuma
Järgmine artikkelKolgaküla teevaidluse avalik kohtuistung