Kiiu lasteaed on üks parimaid ELi rahastatud ehitisi

2479
Tallinnas näitusel tutvustatakse ka Kiiu lasteaia projekti pealtvaates.

Arhitektide Liit esitleb ELi toel valminud heast arhitektuurist 10 näidet, nende seas ka Kiiu lasteaeda.

ETV saates „Ringvaade“ räägiti möödunud kolmapäeval, 5. oktoobril arhitektuurimuuseumis avatud kuraatornäitusest „Kuhu kadus euro?“, kus tutvustatakse Eestis aastatel 2006-2015 Euroopa Liidu toetusel ehitatud objekte, mida Eesti Arhitektide Liidus hinnatakse õnnestunumateks kvaliteedilt ja sobivuselt konteksti ehk kohalikku keskkonda.

Rotermanni Soolalaos on näitusel esitletud kümmet objekti, koos Kohtla-Nõmme kaevandusmuuseumi, Kiviõli seikluspargi, Pärnu Vallikääru pargi, Tartu Pauluse kiriku, Viljandi lauluväljaku, Kultuurikatla ja teistega on näitusel ka Kiiu lasteaed Kuusalu vallast.
Näituse kuraator Merle Karro-Kalberg iseloomustas „Ringvaates“ Kiiu lasteaeda väga hea näitena, kus kokku juhtusid head arhitektid, hea tellija ja hea ehitaja. Ta kirjeldas, et hoones on ebaharilik lasteaiakeskkond, sees on liumägi. Ka toonitas ta, et arhitektid leiti konkursi kaudu.
Väljavalitud objekte tutvustatakse näitusel audiovisuaalse materjaliga, igaühest on fotod ja droonivideo. Lisatud on ilukirjanduslik tekst – kirjanik Jan Kaus kirjutas kõigi ehitiste kohta miniatuurse loo, mille lugesid sisse näitlejad.
Kiiu lasteaia Kiigepõnn kohta on mõtisklus sirg- ja kõverjoontest. Mõned laused tekstist: „Kui vaadata inimeste elusid, on need täis käänakuid ja kõverusi. Parimad on need lasteaiad, kus on koos kõikvõimalikud jooned, kus on näha, et me ei saa oma elus ega tunnetes läbi ei saa Möbiuse lehe ega van der Roheta.“
Kiiu lasteaia Kiigepõnn direktor Juta Koppel: „Septembri lõpus käisid me majas Harju lasteaedade direktorid. Kiideti, et siin oldi otsekui välismaal. Öeldi, et meil on avar, valgusküllane ja uudne lasteaed. Seoses arhitektuurinäitusega pöörasid meile tähelepanu ka Postimees ja „Terevisioon“ – Postimees kõrvutas vastavatud ERMi ja meie maja ning leidis, et on sarnased. Soovitati sõita tutvuma.“
Kiigepõnni töötajad kiidavad, et majas on hea aura ja seal on mõnus töötada. Kui külalised või lapsevanemad astuvad esimest korda lasteaeda, on sageli kuulda, kuidas imestatakse, kui teistmoodi see on, imetletakse aatriumi ning minnakse läbi klaasseinte vaatama rühmaruume.
Näitus „Kuhu kadus euro?“ on Rotermanni Soolalaos avatud oktoobri lõpuni.

Foto Kiiu lasteaia pidulikust avamisest oktoobris 2014.
Foto Kiiu lasteaia pidulikust avamisest oktoobris 2014.
Eelmine artikkelLoksa komisjon ei lähe Kuusalu valla esindusega kohtuma
Järgmine artikkelKolgaküla teevaidluse avalik kohtuistung