Raasikul kerkivad uued elamurajoonid

3571

Raasiku aleviku Rohtla kinnistul valmib esimene maja.
Juunis algas Raasiku aleviku südames asuval Rohtla kinnistul esimese elamu ehitus. Kokku on nelja hektari suurusel kinnistu esimesel etapil 13 krunti suuruses 1113-1616 ruutmeetrit. Müügiga alustati juuni alguses ja üks krunt on praeguseks müüdud. Hinnad jäävad vahemikku 28 000-35 000 eurot. Tulevikus on plaanis teha juurde veel kaheksa krunti suurusega kuni 2500 ruutmeetrit.


Raasikul Loigu elamurajooni ehitatud maja.

Asumi arendaja on GL Kinnisvara OÜ, mis on Raasiku elanike Olavi Liivandi ja Toomas Gorbatševi ettevõte. Kinnistu ostsid nad 2007. aastal ja kaks aastat hiljem asusid soostunud ala täitma, et muuta see elamurajooniks.

„Nõukogude ajal rajati  puhastusseadmed otse keset alevit. Seal haises ja vesi ei voolanud ära. Kraavid olid nii sügavad, et vesi ei ulatunud truubini. Tekkinud oli poole meetri paksune turbakiht. Kraavid said puhastatud ja truup vahetatud. Neli aastat täitsime seda ala, et saaks alustada arendust,“ jutustas Olavi Liivandi.

Lisaks kruntidele on kinnistul  tiik,  mille  ümber  tuleb  haljas­ala.Veekogu on mõeldud kõigi selle piirkonna elanike kasutamiseks, kuhu tulevad puhkepingid, laste mänguväljak ja valgustus.Talvisel ajal on võimalik kasutada ka liuväljakuna. „Puhastasime tiigi, plaan on seda veel süvendada ja teha keskele saar. Haljasalale saab rajada mänguväljakud. Võiks teha eraldi projekti, kindlasti on inimestel huvitavaid ideid. Eelkõige on meie elamurajoon suunatud just noortele peredele,“ selgitas Olavi Liivandi.

Välja on ehitatud vesi, kanalisatsioon, elekter, tänavavalgustusega teed. Liitumiste maksumus sisaldub krundi hinnas. Kinnistul on  kanalisatsiooni- ja veetrassid, mida hakkab haldama Raven OÜ. Vesi tuleb valla ehitatud uuest puurkaevust ning kanaliseeritakse uutesse puhastusseadmetesse.

Kruntidele ehitatakse algul ühekorruselised ühepereelamud, milles neli tuba, köök, abiruumid ja terrass.

Olavi Liivandi usub, et Rohtla elamurajooni kruntide vastu huvi on ja kümmekonna aasta jooksul moodustub terviklik elukeskkond: „Internetis on kruntide vastu huvi tuntud. Ülemiste Citysse on loodud ja luuakse uusi töökohti. Arvan, et seal töötavad inimesed oleks huvitatud Raasikul elamisest.Vald on teinud suuri jõupingutusi Raasikul infrastruktuuri rajamisel.Tuleb luua meeldiv elukeskkond, mõeldes eelkõige noortele. Ümbruskonnas on veel arendamisruumi küll, krunte, kuhu saaks teha näiteks tööstusparke.“

Raasiku rahvamaja kõrval asuvas Loigu elamurajoonis ehk Tallinna maantee ja Paju tänava ääres kolme hektari suurusel maa-alal on samuti 13 krunti suuruses 1023-2827 ruutmeetrit. Nendest kuuele tulevad üksik­elamud ja ülejäänutele paaris­elamud. Suurem osa üksik­elamu kruntidest on praeguseks müüdud. Üks üksikelamu ja paariselamute krundid on veel vabad. Krundi hinnad jäävad vahemikku 18 846-36 751 eurot. Kinnisvaraarendus algas 2011. aastal. Valmis on neli elamut. Tegu on puitmajadega, kus sees kolm väiksemat tuba ja suur kööktuba, duširuum ning garaaž.

Kruntidele on välja ehitatud kommunikatsioonid – puurkaevust tulev vesi, tänavavalgustus, elekter, asfalteeritud sõidu- ja kõnniteed, sidekaabli valmidus liitumiseks Elioniga. Kõigi liitumiste maksumus, väljaarvatud sidekaabel, on krundi hinna sees.

„Kütte saab klient ise valida. Valmis ehitatud majades on praegu kas maaküte või õhksoojuspump,“ selgitas arendaja Rassa Invest OÜ esindaja Ingvar Tiitso.

Ta lisas, et järgnevatel aastatel on plaanis ehitada kinnistule ka kivimaju.

Raasiku vallaarhitekti Heli Tompsi sõnul ei toimu ehitustegevust praegu Raasiku aleviku kolmandal arendusel ehk Uueveski ja Harju-Jaani koguduse planeeringutel kiriku ümbruses. Ka mujal Raasiku vallas ei ole suurematel arendusaladel ehitama hakatud. Kulli piirkonna ja Tõhelgi küla elamurajoonide arendajad on läinud kas pankrotti ja töö jäänud pooleli või ei ole ehitust alustatud. Ka Aruküla ümbrusesse praegu uusi elamurajoone ei rajata.

„Kui ehitatakse, siis ühe või kahe maja kaupa, mitte elamurajoone,“ ütles Heli Tomps.

Eelmine artikkelGaraažis süttis külmkapp
Järgmine artikkelSuvitajad jätavad Valklas-Salmistul randa kärutäite viisi prügi