Ühistegevuse komisjon sai esimehe ja aseesimehe, koosseis kinnitatakse järgmisel istungil.
Kuusalu vallavolikogu kinnitas kolmapäeva, 31. jaanuari istungil kolme alatise komisjoni koosseisud. Kinnitamine oli lükkunud jaanuarikuusse, sest aasta lõpus korrati komisjonide esimeeste ja aseesimeeste valimist – esimesel korral novembris valiti komisjonidele vaid esimehed ja aseesimehed jäid kandidaatide puudumise tõttu valimata, seadus nõuab, et mõlemad juhid valitaks korraga.
Volikogu arengu- ja eelarve-komisjoni koosseis kinnitati eelmisel istungil. Komisjoni kuuluvad esimees Andres Heinver valimisliidust Üks Kuusalu Vald, aseesimees Urmo Ristisaar valimisliidust Ühine Kodu, ning liikmed Kristi Vetemaa, Avo Vest, Siim Nurk, Kaido Eepold, Kenno Põltsam, Ivar Lipsmäe ja Margus Leivo.
Haridus- ja noorsootöö komisjon
Haridus- ja noorsootöö komisjon on 10liikmeline. Komisjoni esimehe Marti Hääle (valimisliit Üks Kuusalu Vald) ettepanekul kinnitati komisjoni liikmeteks Vihasoo lasteaia-algkooli direktor Marika Astor valimisliidust Ühine Kodu, Tallinna Ülikooli Digitehnoloogiate Instituudi vanemteadur Mart Laanpere valimisliidust Ühine Kodu, Kiiu lasteaia Kiigepõnn hoolekogu esimees Tanel Tomson valimisliidust Arenev Kuusalu Vald, Kuusalu keskkooli klassiõpetaja Heleri Šelemba Reformierakonna nimekirja ettepanekul, Kuusalu Noortekeskuste juht Krista Allik, Tallinna Majanduskooli õppejõud Janne Kerdo Kolgast, Kuusalu keskkooli eelmise õpilasesinduse juht ja nüüdne TTÜ tudeng Richard Raudla ning hariduseksperdina Gustav Adolfi Gümnaasiumi direktor Hendrik Agur Tallinnast.
Haridus- ja noorsootöö komisjoni aseesimeheks valitud Sulev Valdmaa Konservatiivse Rahvaerakonna nimekirjast on oma volitused volikogu liikmena peatanud kolmeks kuuks.
Kuusalu vallavolikogu esimees Kalmer Märtson uuris rahandusministeeriumist, kas komisjoni aseesimehe volituste peatamise korral tuleb ka esimees uuesti valida. Volikogu esimees ütles Sõnumitoojale, et rahandusministeeriumi regionaalhaldusosakonna nõunik Kersten Kattai, kes nõustab omavalitsusi, kinnitas – vastavalt seadusemuudatusele on komisjon töövõimetu, kui selle aseesimees peatab volitused, komisjoni juhid tuleb ümber valida ja kinnitada uuesti komisjoni liikmed.
Sotsiaalkomisjon
Sotsiaalkomisjoni esimees on Ingeldrin Aug valimisliidust Üks Kuusalu Vald ja aseesimees Kaupo Parve valimisliidust Ühine Kodu. Komisjon on 10liikmeline.
Komisjoni esimehe ettepanekul on liikmeteks kinnitatud Balti Spooni personalijuht Helena Aug valimisliidust Ühine Kodu, Ida-Tallinna Keskhaigla majandusjuhataja Signe Roos valimisliidust Arenev Kuusalu Vald, Maila Kalais Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna nimekirjast, Kolga lasteaia direktor Kaja Martinson valimisliidust Ühine Kodu, Kuusalu kooli väikeklassi õpetaja Mari Paenurm valimisliidust Üks Kuusalu Vald, nõuandvate spetsialistidena Ida-Tallinna Keskhaigla jurist Marika Žmenja Kasispealt, MTÜ Kuusalu Hoolela asutaja ja Ida-Harjumaa Invaühingu juhatuse liige Anne Mölder Kolgakülast ja Kuusalu elanik, Ida-Virumaa sotsiaaltöötaja Alvi Karp.
Keskkonna- ja ehituskomisjon
Keskkonna- ja ehituskomisjoni esimees on Raul Valgiste valimisliidust Ühine Kodu ja aseesimees Kristo Palu valimisliidust Üks Kuusalu Vald. Komisjon on 12liikmeline.
Komisjoni esimehe ettepanekul on liikmeteks kinnitatud SA Anija Mõisa Haldus haldusjuht Janne Kallakmaa valimisliidust Üks Kuusalu Vald, ehitusfirma Breite OÜ juhataja Andro Lai valimisliidust Arenev Kuusalu Vald, ehitusvaldkonnaga tegeleva OÜ Tselluabi juht Kaido Tseller valimisliidust Ühine Kodu, OÜ Leedikõrve juht Jaanus Hein Keskerakonna nimekirjast, ehitusettevõtja Ranno Pool Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna nimekirjast, OÜ Kuusalu Soojus tootmisjuht Tanel Tõnsau, Eesti Toiduliidu juht Sirje Potisepp Salmistult, Gerli Sveta Pajupuu Reformierakonna nimekirja ettepanekul, arhitekt Tiina Skolimowski Pudisoolt ning Kuusalu valla keskkonnaspetsialistina töötanud (lapsepuhkusel) Tagni Jõeleht Pudisoolt.
Ühistegevuse komisjoni juhid selgusid kolmandas voorus
Volikogu valis 31. jaanuari istungil ühistegevuse komisjoni juhid. Korraga tuleb valida esimees ja aseesimees, esimeheks saab rohkem hääli saanud kandidaat. Valimisi tuli läbi viia kolmes voorus, sest kahes esimeses voorus said kandidaadid hääli võrdselt.
Kandidaadid esitati valimisliidust Ühine Kodu – volikogu esimees Kalmer Märtson tegi ettepaneku valida Urmo Ristisaar ja Urmo Ristisaar seadis kandidaadiks Andres Allmägi. Salajasel hääletamisel said Urmo Ristisaar ja Andres Allmägi esimeses voorus 8 poolthäält, 2 sedelit olid kehtetud, valimistel osalesid 18 volinikku. Teises voorus kehtetuid sedeleid polnud, mõlemale kandidaadile anti 9 poolthäält.
Enne kolmandat vooru anti volikogu liikmetele võimalus esitada kandidaatidele küsimusi. Ühistegevuse komisjon moodustati Ühise Kodu ettepanekul ning Urmo Ristisaar selgitas, et ühildatakse senise kultuuri- ja spordikomisjoni ning külaelukomisjoni ülesanded, kuna mõlema üks oluline roll on olnud kultuuri- ja sporditegevuseks ning kogukonnaprojektide toetuseks antavate rahade jaotamine.
Ta märkis, et toetuste jagamise põhimõtted on plaanis üle vaadata – võtta eeskujuks seda, mis juba on tehtud ning ka teiste ideid. Näiteks tuleks lihtsustada avalduste esitamist internetis. Komisjoni koosseisus ei tohiks olla ühe valdkonna esindajad ülekaalus, soov on sinna leida inimesi, kes on pädevad ja mõtleksid radikaalsemalt.
Andres Allmägi oli seni külaelukomisjoni esimees. Ta ütles, et külavanematega peab edaspidi rohkem koostööd tegema, eelmisel perioodil ei kaasatud piisavalt. „Kuna tunnen Loksa poolt rohkem, siis komisjoni esimees võiks rohkem tunda Kuusalu poolt.“
Kolmandas voorus uusi kandidaate ei esitatud. Kolmandas valimisvoorus osalesid 17 volinikku. Kehtetuid sedeleid ei olnud. Urmo Ristisaarele anti 11 poolthäält, Andres Allmägile 6 – seega valiti esimeheks Urmo Ristisaar ja aseesimeheks Andres Allmägi.
Esimees esitab volikogule komisjoni koosseisu kinnitamiseks järgmisel istungil, mis tuleb 20. veebruaril.