Kutsume Kehrasse Vabadussõja-teemalisele ajalookonverentsile

872

Tulemas on Vabadussõja-teemaline ajalookonverents, kus oma seisukohti Eesti Vabadussõja ajaloolisest  tähtsusest  esitavad nooremapõlve ajaloolased.

Oma nõusoleku konverentsil esinemiseks on andnud reservkolonelleitnant ja kirjanik Leo Kunnas, TLÜ Ajalooinstituudi doktorandid: kolonelleitnant Vitali Lokk,   tänavuse Eesti Ajalooarhiivi preemia laureaat Taavi Minnik ja Arto Oll. Konverentsi juhib MTÜ liige ajaloodoktor Priit Raudkivi.

Et see, mis Vabadussõja ajal Kehras toimus, lausa elavalt silme ette tuua, astub pärast ettekandeid üles Lagedi  Vabadusvõitluse muuseumi näitetrupp Johannes Tõrsi näidendiga „Rünnak“, mille tegevus toimub Kehra jaamahoones 1919. aasta 4. jaanuaril. Näidendi tekst on raamatuna avaldatud (kirjastus MIX AS 2008) ning publikul on soovi korral võimalik seda  osta. Esineb ka vokaalansambel  Kuldne Õhtupäike Kuuno Kasaku juhendamisel
Ajalookonverentside korraldamine on üks MTÜ Kehra Raudteejaam põhikirjalisi ülesandeid ning loodetavasti suudame ka edaspidi  ühe konverentsi aastas korraldada. Tänavuse konverentsi aeg on valitud sellest lähtuvalt, et  kuu aega hiljem, 4. jaanuaril on Kehra lahingu aastapäev. Püüame konverentsiga seda teadvustada ja Kehra ajaloo nii olulist sündmust veelgi enam väärtustada.

Sissepääs konverentsile on kõigile vaba, ootame nii Anija valla kui naabervaldade rahva rohket osavõttu.

 

Eelmine artikkelTurbuneeme külas oli teele kukkunud puu
Järgmine artikkelPidu „Alavere noorte heaks 2010“ tõi sisse üle 6000 krooni