Kurgla krossiraja müra häirib taluomanikku

2717

Kurgla külas asuva Antla talu peremees VLADIMIR NIKITIN saatis Raasiku vallavolikogule kaebuse lähedal paikneva krossiraja müra kohta.

Kaebus sellest, et motoraja sõiduhääled häirivad umbes veerand kilomeetri kaugusele metsatuka varju jääva Antla talu rahu, jõudis Raasiku vallavolikokku novembri alguses. Volikogu arutas küsimust 9. novembri istungil.

Krossiraja viis aastat tagasi Aruküla külje alla Kurgla küla üksikule metsalagendikule rajanud motoaktivist Are Kaurit selgitas volikogule, et rajal on toimunud seni neli võistlust ning treeningaegadeks määrati kohalikele motosportlastele teisipäevad, kolmapäevad ja neljapäevad kella 15-18.

„Kahjuks ei järgi raja kasutuskorda ATV-huligaanid ja seetõttu on sõitjaid mõnikord ka hilistel õhtutundidel. See ei meeldi meile samuti – nad lõhuvad rada,“ sõnas Are Kaurit.

Lahendusena pakuti volikogus välja ala piiramist suletud aiaga, ent kuna maa kuulub praegu riigile, ei ole seal vallapoolne ehitustegevus lubatud. Seetõttu otsustas volikogu taotleda maa munitsipaalomandisse.

„Kõigepealt on vaja muuta valla arengukava, seejärel alustada detailplaneeringut. Seaduse järgi ei tohi ehitusloata ehituslikke objekte rajada, kuid pinnase siirdamist ei saa nimetada ehitustegevuseks,“ ütles Are Kaurit pärast istungit Sõnumitoojale.

„Hiljuti lükkasime raja kõrvale lisaks müratõkkevallile võistluste paremaks jälgimiseks kõrgema mullast vaate­platvormi pealtvaatajatele.

Antla talu peremees Vladimir Nikitin soovib, et valle rajataks juurde. Ta pakkus, mullavall võiks olla vähemalt kümne meetri kõrgune, see vähendaks kindlasti müra poole võrra.

Are Kaurit avaldas kahtlust, et vaevalt lisavall midagi aitaks: „See üle puude kostev mootorite mürin ei saa olla sugugi suurem kui maanteemüra. Parematel päevadel on rajal vaid kümme harjutajat, suvi läbi seisis see peaaegu tühjana. Minu meelest oleks palju hullem, kui noored ei saaks end kusagil maandada ja lõnguksid poe juures. Sõitmise ärakeelamine ei saa ju olla lahendus – meil on vallas palju motospordihuvilisi. Pealegi, küla vahel sõitmine häiriks palju rohkem.“

Are Kaurit lisab, et loodab tulevikus hakata Kurgla krossirajal korraldama senitoimunuist suuremaid üritusi, mis tooksid Aruküla tugevalt Eesti motospordikaardile.

Eelmine artikkelPõles suur lõke
Järgmine artikkelKolga kooli teatritrupp võitis Tähetund 2010 peapreemia