Miks pärast võsa lõikust jäid tüükad koledalt püsti ja puusodi oli ka teedel, on küsitud mitmelt poolt küladest.
„Oleme tõesti saanud erinevaid märkusi vallavalitsuse tellitud võsalõikuse kohta ja tuleb nõustuda, et vaade ei ole esialgu kõige esteetilisem,“ tõdes Kuusalu valla majandusteenistuse juht Madis Praks.
„Pikka aega ei ole meie vallas vallateede äärde ulatuva võsa lõikamisega tegeletud. Kui nüüd selle tellisime, ollakse pahased. Põhipõhjus on selles, et võsa on saanud kasvada liiga suureks, kui masin purustab, jäävad mõnes kohas sisuliselt juba kännud alles. Aga kui hakata võsalõikust tellima käsitööna, läheks see palju kallimaks ja võtaks mitu kuud aega. Viis kuni kümme inimest oleksid töötanud kogu talve, vallale oleks see maksma läinud tuhandeid eurosid. Nüüd saime oluliselt odavamalt.“
Ta selgitas, et kevadel võitis vallateede äärte niitja leidmiseks korraldatud riigihanke FIE Heigo Pakats. Ettevõtja pakkus nüüd, et purustab sama masinaga ohtlikumates kohtades teele liiga ligi kasvanud võsa.
Madis Praks: „Oleme käinud koos valla töömeestega oksapuru koristamas. Vallakodanikud ise on oksi tee pealt eest ära loopinud. Kui edaspidi hakata regulaarselt sedasi võsa purustama, lähevad teeääred oluliselt puhtamaks. Tõenäoliselt lisame sellise võsapurustuse tuleva aasta riigihankesse koos niitmisega.“
Ta kirjeldas, et teed on saanud nüüd laiemaks, koolibussid mahuvad sõitma, ka ristmikud on avatud ja ohutumad.
„Oleme saatnud pahandajatele vastuse, et loomulikult ei näe teed pärast võsapurustust kõige kenamad välja, aga külad võiksid organiseerida talguid, võtta elumajade läheduses ise võsa maha, et oleks silmale ilusam.“