Anija valla elanikud saavad Kehra staadionil sportida tasuta

1695
Anija Valla Spordimaailma tegevjuht MIHKEL KUUSE on seda meelt, et vallaelanikud peavad Kehra staadionil saama sportida tasuta.

Kuna Kehra uue staadioni kasutamise korda veel pole, on selle kasutamine vähemalt aasta lõpuni vallaelanikele tasuta, teistele kokkuleppehinnaga.

Kui kamp Kehra poisse tahab minna uuele staadionile jalgpalli mängima, kas nad peavad selle eest maksma või on see tasuta, kuidas üldse saavad inimesed uut staadioni kasutada, küsiti eelmisel nädalal Anija vallavolikogu istungil.
Staadioni haldaja ning kogu valla sporditöö koordinaator, sihtasutuse Anija Valla Spordimaailm tegevjuht Mihkel Kuuse vastas, et nii staadioni kui spordihoone uus kasutamise kord on väljatöötamisel. Seetõttu kehtestas sihtasutuse nõukogu aasta lõpuni üleminekuperioodi, mil staadioni kasutamine on kõigile Anija valla elanikele tasuta, lapsed saavad ka spordihoones treenida ilma rahata, täiskasvanud senise hinnakirja alusel.
„Minu seisukoht on, et oma valla elanikele peaks staadionil sportimine olema ka edaspidi tasuta,“ sõnas Mihkel Kuuse.
Staadioni kasutamise korras on kavas fikseerida selle kasutamise reeglid, pannakse kirja graafik, millal on seal treeningud, millal kõigile vaba kasutamise võimalus ning hinnakiri. Anija Valla Spordimaailma nõukogu on plaaninud, et staadioni kasutamise kord töötatakse välja jaanuariks. Volikogu esimees Jaanus Kalev ei olnud sellega nõus: „Kas spordimaailma nõukogu jaoks oli üllatus, et staadion sai valmis? Soovin, et novembriks oleks see kord olemas.“
Urmo Sitsi lisas, et nii veebruaris, kui sihtasutust moodustati, kui ka augustis oli volikogus juttu, et ka spordihoone kasutamise kord ja hinnakiri vaadatakse üle: „Uus hooaeg on alanud, kuid seda veel pole. Kuigi täna peaks olema teada, kui palju pean maksma, kui tahan homme minna staadionile tennist mängima.“
Tiit Tammaru märkis, et on jätkuvalt seda meelt – kuigi valla spordielu hakkas korraldama sihtasutus, et tohiks valla spordihoone-rajatiste kasutamine oma valla inimeste jaoks minna kallimaks: „Olen endiselt sellel seisukohal ja püüan selle eest ka võidelda.“
Mihkel Kuuse kinnitas Sõnumitoojale, et argipäeviti on staadionil pärastlõunal kella 14-15ni Kehra gümnaasiumi kehalise kasvatuse tunnid, seejärel kuni õhtupimedani on staadionile oodatud treenima kõik spordihuvilised, nädalavahetusel on staadioniväravad avatud kella 12st kuni pimeda saabumiseni. Kui staadionit soovitakse rentida väljastpoolt Anija valda, lepitakse hinnas eraldi kokku.

Pool aastat sihtasutusena
SA Anija Valla Spordimaailm on Anija valla spordielu juhtinud pool aastat. Tegevjuht rääkis vallavolikogule, et põhiline töö on olnud hoida silma peal Kehra staadioni ehitusel, peale selle on ta tegelenud ka staadionit ümbritseva puhkeala arendamisega. Seal on olemas liivaväljakud käsipalli mängimiseks, loomisel on jäähokiväljak.
„Kui aprillis ametisse asusin, oli suur rõhk spordikeskuse haldamisel. Siis oli abiks Indrek Lillsoo, maist tegutsesin üksi. Kuna staadioni valmimisega minu koormus kasvas, on spordikeskusesse võetud üks uus töötaja,“ ütles ta.
Suvel tegi Spordimaailm koostööd valla koolide, lasteaedade ja noortekeskustega, pakkus neile võimalusi sportimiseks. Kehra paberipäeval ja Anija pärtlipäevalaadal viidi lastele läbi võistlusi, suvel korraldati Kõrvemaal valla meistrivõistlused discgolfis, aidati läbi viia kepikõnnikoolitust ning kutsuti inimesi sulgpalli mängima.
Sihtasutuse edasise tegevuse põhirõhk on tegevjuhi sõnul Kehra staadioni ja puhkeala haldamisel. Lisaks staadionile valmib tänavu puhkeala hokiväljak, 2018. aastal on kavas rajada valgustatud terviserada.
Volikogu liikmed küsisid, kas uut terviserada on ikka vaja, kui lähedal metsas on juba terviserada. Mihkel Kuuse selgitas, et nõukogus arutati ja leiti – staadionit ümbritsevat rada on kergem hooldada ning kui see on valgustatud, saab talvel, kui väljas läheb vara pimedaks, seal ka õhtuti suusatada.
Mihkel Kuuse tutvustas oma visioone, millisena näeb Anija valla spordielu tulevikus. Kuna vald toetab spordiklubisid, peaks klubidel tema meelest olema kohustus ka midagi vastu anda, näiteks korraldada vallarahvale aastas üks-kaks sportlikku üritust. Elementaarsed võimalused sportlikuks ja tervislikuks ajaveetmiseks peaksid olema peale Kehra ka külades – kas või jõulinnak või koht, kus saaks palli mängida.
„Loodan, et tulevikus paistab Anija vald silma kaasaegsete spordirajatistega, mis meelitavad siia rahvast ka väljastpoolt, kas või spordiklubisid, kes tulevad meile oma võistlusi pidama või on see lausa üks aspekt, miks tulevad inimesed Anija valda elama,“ arvas Spordimaailma tegevjuht.