Kuidas omavalitsused tänasid õpetajate päeva puhul pedagooge

2114

Raasiku ja Anija vallas ning Loksal korraldati pedagoogidele pidu, Kuusalu vallavalitsus viis taas koolidesse kringlid.

Raasiku vallas toimub õpetajate päeva paiku traditsiooniline haridus- ja kultuuritöötajate pidu. Tänavu korraldas Aruküla Kultuuriselts vallavalitsuse tellimusel peo reede, 7. oktoobri õhtul Aruküla rahvamaja pidulikuks ja rahvuslikuks kaunistatud parketisaalis.

Peokülalised lõid vallavanem Aare Etsiga kokku veinipokaale, seejärel kuulasid Tartumaa kandlemängija Sander Karu pillilugusid. Siis astusid saali mulgi kuubedes mehed – segarühma Lapulised tantsjaid. Pärast tantsimist läksid nad rahvamaja kööki ning tulid sealt tagasi sooja toiduga ja jätkasid kelneritena. Rahvas võttis niisuguse üllatuse vastu aplausiga.

Pärast söömist ja kandlemuusika kuulamist tervitas valla pedagooge-kultuuritöötajaid vallavanem Aare Ets. Koos kultuuri- ja haridusspetsialisti Ardo Niinrega jagasid nad 17le inimesele vallavalitsuse tänukirja koos meenega – klaasist monoliidiga, millele olid graveeritud inimese nimi, ning tegu, mille eest teda tänati, ja aastaarv.

Ardo Niinre selgitas Sõnumitoojale, et teist aastat ei jaga Raasiku vallavalitsus õpetajatele-kultuuritöötajatele rahalisi preemiaid, vaid nüüd lähtutakse põhimõttest, et oma töötajaid tõstavad esile ja premeerivad all­asutused ise. Vallavalitsus tahab ühispeol märkida ära põhiliselt kultuuri- ja haridusasutuste sponsoreid ning neid, kes on olnud mõne olulise ettevõtmise juhid.

Sel aastal said vallavalitsuse tänukirja ja meene 2010. aasta keeleteo auhinna võitja Janar Vaik ja valla 2010/2011 parim sportlane Kevin Korjus ning Priit Tammeraid ja Eerika Pentel Aruküla lasteaia kasvukeskkonna parandamise eest, Maarja Sikut edukate rahataotlusprojektide kirjutamise eest, Elve Raadik Raasiku põhikooli helde toetamise eest, Olavi Liivandi Raasiku põhikooli staadioni ehituse organiseerimise eest, Elen Sõnajalg korjanduste läbiviimise eest  Pikavere lasteaiarühma mänguvahendite ostmiseks ja õuesõppe paviljoni rajamiseks, Markko Maasik Pikavere pargi korrastamise eest, osaühinguid Falkonett Metall ja Unibox Aruküla spordiklubi toetamise eest, Henri Reeder noorteühenduse Minu Eesti Noored eestvedamise eest, Külli Ovir Aruküla põhikooli kooride, Kaja Arusalu Aruküla põhikooli tantsijate, Maia Reta Trampärk Aruküla waldorfkooli lastekoori, Heli Karu Raasiku põhikooli kooride ning Janne Kuuskla Raasiku kooli tantsijate viimise eest noorte laulu- ja tantsupeole.

Neli tundi kestnud peol esinesid Lapulised ka täies koosseisus. Kohal oli 120-130 inimest.

Anija vallavalitsus jagas õpetajaile tänukirju
Anija valla õpetajate peo korraldas kolmandat aastat järjest valla kultuurikeskus. Neljapäeval, 6. oktoobril oli kohal umbes 50 õpetajat valla koolidest ja lasteaedadest. Neid tervitas vallavanem Tiit Tammaru, kes andis seitsmele õpetajale vallavalitsuse tänukirja.

Anija vallavalitsuse tänukirja said: Anne Tanne tulemusliku pedagoogilise töö eest Kehra gümnaasiumis ja seoses Harjumaa Aasta Õpetaja 2011 tiitli omistamisega, Küllike Heris aktiivse ühiskondliku panuse eest lasteaia Lastetare õpetajana, Leili Viirmann pikaajalise ja eduka muusikaelu eestvedamise eest lasteaia Lastetare õpetajana, Nelli Restov aktiivse ja loova töösse suhtumise ja heade tulemuste eest lasteaia Lepatriinu õpetajana, Ülle Raud tulemusliku töö eest Kehra Kunstidekooli plaatpilli eriala õpilastega ja ansambliga Xilofono, Kaidi Russing väga heade tulemuste eest töös Kehra Kunstidekooli viiuli eriala õpilastega ning Egle Nõmper kui tegus laste individuaalsust arvestav ja teadmishimuline õpetaja lasteaiast Mõmmila.

Kultuurikeskuse töötajad mängisid õpetajatele nukuetendust „Karjalaste mäng“, millesse kaasati kõik peol osalenud. Üllatuskülaline oli ansambli Siidisõsarõ liige Ilme Haavalo, kes esitas õpetajaile setu rahvamuusikat.

Loksal oli kaetud eriline peolaud
Loksa lasteaia, muusikakooli ja gümnaasiumi pedagoogidele oli õpetajate päeval ehk kolmapäeval, 5. oktoobri õhtul kultuurikeskuse saalis kaetud peolaud.
Suupisted valmistasid Loksa gümnaasiumi kokad. Esinesid muusikakooli ja gümnaasiumi õpilased. Meelelahutust oli kutsutud pakkuma ka Hendrik Normann.

Loksa linnapea Värner Lootsmann andis linnavalitsuse tänukirjad Krista Tammemäele, Glaidi Aasrannale, Jelena Nikitinale ja Maret Malkole. Koolipoolse lisatasu said tulemusliku töö eest neliteist õpetajat, kelle õpilased sooritasid hästi riigieksameid.

Kuusalu valla pedagoogid said kringlid
Kuusalu vallavalitsus saatis ka sel aastal nagu mullu õpetajate päeval, 5. oktoobril valla koolidesse ja lasteaedadesse kringlid. Valla juhid viivad need kohale ja õnnitlevad pidupäeva puhul. Varem korraldas vallavalitsus pedagoogidele peo, kahel viimasel aastal on tehtud teistmoodi.

Eelmine artikkelPõles oksahunnik
Järgmine artikkelKehras algas uue ühisveevärgi ja kanalisatsiooni ehitus