Kuidas Kuusalu volikoguliikmed on sattunud telereklaamidesse

1270

ENN KIRSMAN, OTT SANDRAK ja KAUPO PARVE mängivad mitmes reklaamis.

Kuusalu vald on Eestis ilmselt ainus, mille kolme kohalikku poliitikut võib praegu näha peaaegu igal õhtul televiisorist. 

Kauaaegne volikoguliige ja endine vallavanem Enn Kirsman osaleb kindlustusfirma reklaamis. Teda on samasugusena kujutatud ka trükiajakirjanduse jaoks tehtud reklaamplakatil – kauss peas ja triibuline särk seljas ning pikajuukseline meesterahvas kukil.

Kunagine abivallavanem ja samuti pikka aega volikogus olnud Ott Sandrak on peategelane kahes reklaamklipis. Ühes soovitab internetiühendust ja teises on jõuluvanakostüümis ning tutvub digiboksiga.

Äsja vallavalitsusse kinnitatud endist abivallavanemat ning volikoguliiget Kaupo Parvet ja ka Ott Sandrakut näeb episoodilises rollis A-hepatiidi eest hoiatavas reklaamis.

Enn Kirsman ja Kaupo Parve on telereklaamides aegajalt mänginud viimase nelja aasta jooksul ning seda tänu Jõelähtme Lavagrupile, millega nad on harrastusnäitlejate festivalidel saavutanud auhinnalisi kohti. Ott Sandrakut on kutsutud reklaamidesse nii nende kaudu kui ka reklaamifirmas töötava tuttava soovitusel.

Enn Kirsman: „Meid on Jõelähtme trupiga laval palju pildistatud ning fotograafide seas on olnud reklaamiagentuuride inimesi. Oleme sedasi sattunud casting- ehk näitlejaid värbavate firmade andmebaasidesse. Kui mõni ettevõte või asutus hakkab reklaami tegema ja leiab meie näod olevat sobilikud, siis kutsutakse. Küsitakse, kas oleme nõus ühte või teist asja reklaamima, ja tutvustatakse reklaamfilmi süžeed. Kui kõik sobib, toimub võte. Ühele harrastusnäitlejale on hea kogemus töötada proffidega, see on igal juhul arendav.”

Kaupo Parve: „See on hästi põnev meelelahutus.”

Ott Sandrak märgib, et tähtis on reklaami sõnum, kui see on sotsiaalset laadi, võib kaasa teha.

Mehed on casting-firmade kaudu sattunud ka mängufilmide massistseenidesse ning episoodilistesse rollidesse.

Kaupo Parve tegi kaasa Valkla Ranna restorani juures vändatud vene filmis, kus kehastas politseinikku.

Enn Kirsman mängis sel suvel Eesti-Saksa-Austria ühisfilmis „Poll” jaamaülemat ning ütleb, et ootab põnevusega, kui palju 16-tunnisest võttepäevast on filmi jäetud. Võtted toimusid Paldiski lähedal, jaamahoone oli tehtud vanast sõjaväeobjektist, mis asub mere kaldal. Film räägib balti-saksa mõisnikest ja talupoegade mässust 1905. aastal.

Eelmine artikkelEsmakordselt valla meistrid ujumises
Järgmine artikkelKuusalus tehti ajalugu – muusikakoolil on sümfooniaorkester