Maavanem ÜLLE RAJASALU külastas Kuusalu valda

2717

Kolmapäeval, 3. märtsil käis Harju uus maavanem Kuusalu keskkoolis ja Kiius vallamajas.

Harju maavanem Ülle Rajasalu kiitis, et muljed Kuusalu koolist  on  suurepärased: „Avaüritusena üllatati kaunite laulude ning kõnedega. Nii direktori kui lastega rääkides oli tunda uhkust oma kooli üle ning see on hea teadmine.”

Kuusalu vald oli maakonnas esimene, kuhu maavanem tegi täispika visiidi. See sai teoks tänu Kuusalu keskkooli direktori Vello Satsi esitatud kutsele maavalitsuse haridus- ja sotsiaal­osakonna uuele juhatajale Maris Liidersile. Kuna ka maavanem on huvitatud Harjumaa laste õpikeskkonnast, liitus ta kutsega.

Vello Sats tõdes, et võib tõepoolest nimetada ennast maavanema valdatoojaks – nad tutvusid Maris Liidersiga hariduskonverentsil Tartus ning leppisid kokku, et osakonnajuhataja tuleb Kuusalu kooliga tutvuma.

Kuusalu koolis käisid veel maavalitsuse alaealiste komisjoni sekretär Piia Ööbik ja kantselei nõuniku kt Kadri Penjam. Osalesid Kuusalu abivallavanem Milli Kikkas ja haridusspetsialist Kai Sinisalu.

Külalistele korraldati minikoolipäev, kus olid nii tunnid kui vahetunnid. Aulas järgnes direktori tervitusele muusikatund – esinesid tütarlaste ja poiste ansamblid. Seejärel oli kodulootund, kus direktor ja õppealajuhataja Aili Kontus tutvustasid kooli. Sporditunnis kõnniti uue spordihoonega tutvuma. Koolipäev lõppes söögivahetunniga.

Kohtumine vallamajas kestis ligi kolm tundi
Külalised suundusid koolimajast Kiidu Kuusalu vallamajja. Sinna tulid ka maavalitsuse nõunik Nikolai Vojeikin ning arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Jaan Mark.

Abivallavanem Milli Kikkas kogus vallamaja töötajatelt eelnevalt küsimusi ja teemasid, mida sooviti maavanema ning temaga kaasas olnud töötajatega arutada. Kohtumisele olid kutsutud vallamaja töötajad, allasutuste juhid.

Küsiti toimetulekutoetuste ja lastekaitse kohta. Vallavanem Urmas Kirtsi tõstatas looduskaitseliste alade maamaksusoodustuse kompenseerimise teema. Räägiti maade erastamisest, munitsipaliseerimisest, planeeringutest. Lepiti kokku edasises koostöös ning leiti, et edaspidi võiks maavalitsus korraldada omavalitsuste esindajate ümarlaudu valdkondade kaupa.

Kohtumine kestis ligi kolm tundi. Vello Sats kiitis, et jutuajamine oli konstruktiivne ja huvitav. Ka Vihasoo lasteaia-algkooli juhataja Marika Astor jäi rahule ning ütles, et tal pole allasutuse juhina varem kunagi olnud võimalust Harju maavanemaga probleemidest rääkida, uue maavanema külaskäik jättis hea mulje.

Vallavanem Urmas Kirtsi: „Kõikidele teemadele, mida puudutasime, saime asjalikke vastuseid. Maavanem lubas uurida ka maamaksu soodustuse kompenseerimise küsimust.”

Eelmine artikkelKallaletung
Järgmine artikkelToidupoed meelitavad ka maal allahindluste ja sooduskaupadega