Küttepuude ostmisega võib petta saada

2333

Sõnumitooja poole pöördus Kehras elav Ilme Haavalo, kes soovis kodukandi inimesi hoiatada petturitest küttepuude pakkujate eest.

Ilme Haavalo rääkis, et luges Kehra „Tuljaku“ poe teadetetahvlilt kuulutust, milles pakuti müüa küttepuid. Kirjas oli pakkuja telefoninumber.

„Minu ema helistas sellel numbril ja tellis neli koormatäit puid. Kolm toodi kohale, siis teatas Kalevi-nimeline mees, et neil läks käru katki, palus ülejäänud raha ehk 1300 krooni selle remontimiseks ette ja lubas, et viimane koormatäis – 3,5 ruumimeetrit puid tuuakse nädala pärast,“ rääkis Ilme Haavalo.

See oli poolteist kuud tagasi.

Ilme Haavalo jutustas: „Vahepeal on ema püüdnud puude müüjale helistada, kuid kätte saada ei õnnestunud – ilmselt oli ema number blokeeritud. Ka minu abikaasa üritas, siis oli müüja telefon välja lülitatud. Minu kõnele esimest korda vastati. Küsisin, kas neil on veel puid müüa. Öeldi, et on, küsiti, milliseid puid tahan ja kuhu. Kui palusin ema aadressil lubatud puud ära tuua, jäi mees vait ja pani telefoni ära. Nüüd ei vastata sellel numbril enam ka minu kõnedele.“

Ta lisas: „Mõistan, kui neil käru tõesti katki läks. Aga siis oleks võinud tagasi helistada või inimesele vähemalt öelda, et puude toomine viibib.“

Ta on kuulnud – samamoodi on petta saanud ka teised Anija-kandi inimesed: „Ka neilt on raha ette võetud, vaid mõni koorem puid kohale toodud ja siis esitatud mingeid põhjendusi, miks kohe ülejäänut ei saa ning miks on neil vaja kogu raha ette saada.“

Ilme Haavalo teadis, et puudega äritsejad pidid olema Jõhvi-kandi mehed, kes on Lilli saekaatris üürinud ruumid.

„Tundub, et tegemist on sulide kambaga. Mõtlesime abikaasaga, et läheme ise kohapeale vaatama, kas see punt on ikka veel seal alles,“ sõnas ta.

Sõnumitooja soovis Ilme Haavalo antud telefoninumbrilt puude müüjate selgitust. Kahjuks oli telefon esmaspäeval pikalt väljalülitatud, seejärel kinni ning siis võttis vastu meeshääl, kes ajakirjaniku küsimuse peale teatas, et tema küttepuude müügiga ei tegele ning ei tea, kas varem sai selle kaudu puid tellida – tema olla saanud selle numbri umbes kuu aega tagasi.

Ka Ilme Haavalo saanud esmaspäeva õhtul samalt numbrilt analoogse vastuse. Selleks ajaks puudemüügi reklaami kaupluse stendil enam ei olnud.

„Hoiatuseks kõigile – ärge sealtkaudu enam puid tellige,“ sõnas ta.

Esmaspäeval pöördus Ilme Haavalo ema avaldusega politsei poole.

Toimetusele on teada telefoninumber, millelt puid müüa pakuti.

Eelmine artikkelSissetung kauplusesse
Järgmine artikkelPikva mõisa omanik on üks muinsuskaitsetalgute algatajaid