ÜLO UDUMÄE Arukülast sai Looduse Aasta Foto esikoha

1582

Auhind Tantsiv Hunt.
Parimate loodusfotode autoreid premeeriti pühapäeval, 19. aprillil Tallinna Linnahallis.

Loodusfotode konkurssi on aastaid korraldanud Looduse Omnibuss. Tänavu esitati võistlusele kokku rohkem kui 12 000 fotot üle 1400 autorilt.

„Loomulikult on nii suure hulga puhul fotode tase erinev, kuid õnneks oli ka häid ja väga häid pilte rohkem kui kunagi varem,“ märkis žürii esimees Rein Maran.

Autasustamistseremoonial, mida juhtisid naljamees Rohke Debelakk ja loomapsühholoog Aleksei Turovski, näidati suurelt ekraanilt umbes 700 parimat pilti.

Konkursil valiti üks peavõitja ehk Grand Prix ning parimad 7 erinevat kategoorias – loomaportree, loomad tegutsemas, taimed ja seened, maastikupildid, inimene ja loodus, vormi mängud looduses ning maailma loodus. Eraldi arvestuses võistlesid laste ja noorte tehtud fotod.

Aruküla kunstiõpetaja ja fotograaf Ülo Udumäe sai esikoha kategoorias „Vormi mängud.“

„Olen ka varasematel aastatel konkursil osalenud, kuid nüüd oli mul õnne ja žürii pidas minu pilti teistest paremaks,“ sõnas ta.

Võidu toonud pilt on tehtud mullu augustikuus Pärnu rannas: „Läksime fotomeestega Kihnu saarele ning kuna oli veidi aega, sõitsin rattaga Pärnu rannas ringi. Vesi oli kõvas­ti alanenud ning liivapaljandikud hästi näha. Nautisin vahvate vormidega luiteid ning tegin pilte. Kui foto valmis, kõhklesin, kas esitada seda konkursile, seal on ju väga kõva konkurents. Aga näitasin pilti Aruküla teisele fotograafile Peeter Kraasile ning tema kiitis, et see on vahva foto.“

Kõigi kategooriate võitjad said auhinnaks keraamilise Tantsiva Hundi. Ülo Udumäe kinnitas, et fotograafide seas on see väga prestiižne autasu.