Kose-Pikavere tee ehitus jõudis Raasiku valda

2804

Pikavere-Mallavere elanikud võtsid ehitajad vastu koogiga.
Möödunud nädalal jõudsid 10-kilomeetrise Kose-Pikavere tee freespuruga katmise tööd Raasiku valla piirile. Pikavere ja Mallavere külade elanikud, kes sel päeval töö või muude kohustustega hõivatud ei olnud, läksid ehitajatele vastu ja korraldasid neile väikese üllatuspeo, et oma rõõmu valmivast teest nendega jagada.

„Oleme seda teekatet 20 aastat oodanud ja tolmuga võidelnud. Kose tee on Pikavere-Mallavere külade elanikele eluliselt tähtis, sest kord nädalas käib seda mööda buss, millega inimesed pääsevad Kosele sisseoste ja muid vajalikke asjaajamisi tegema. Kuigi asume Raasiku vallas, on Kose ikkagi keskus, kus inimesed saavad ühe korraga kõik  eluks  vajaliku  kätte,“  selgitas Pikavere-Mallavere külaseltsi esimees Tõnu Suurkuusk.

Ta lisas, et senine tee tolmas suvel hirmsasti. Tema enda majapidamises, mis kohe tee ääres asub, olid kuused tolmuga kaetud ning akendelgi oli kuumade ja kuivade suveilmade järel tolmukiht. Tegu ei ole küll suure magistraaliga, kuid suvel läbib seda ikka päris mitu autot tunnis.

Raasiku vallavanem Aare Ets, kes samuti ehitajaid tervitamas käis, sõnas, et on tore, kui ka selle Raasiku valla osa sissesõidutee saab katte: „Külainimeste vastuvõtust oli näha, kui oluline see nende jaoks on. Tegu on niiöelda Kose-poolse Raasiku valla väravaga. Praegune tee tolmas tõesti.“

Uus teekate tuleb Koselt kuni Pikavere koolini. Selle nädala alguses oli ehitada jäänud veel kolm kilomeetrit.

Eelmine artikkelValkla külas põles pinnas
Järgmine artikkelStressitekitavast rannapuhkusest Valklas-Salmistul