Kõrvemaa keskuste vahele talvebuss

774

Plaan on muuta Kõrvemaa talvepuhkepiirkonnaks.

Esmaspäeval, 12. novembril arutasid Anija, Aegviidu, Tapa ja Albu valla ning Kõrvemaa puhkekeskuste esindajad Sportland Kõrvemaa matka- ja suusakeskuses, kuidas muuta Kõrvemaa ühtseks talvepuhkepiirkonnaks.

Sportland Kõrvemaa matka- ja suusakeskuse juhataja Marilin Pehka selgitas, et idee teha keskuste vahel suuremat koostööd on olnud mõnda aega, kuid  suuremaid samme ei ole siiani ette võetud. Arutelul jõuti kokkuleppele, et keskuste vahel võiks hakata liikuma Kõrvemaa talvebuss. Alustaks Aegviidust seejärel peatuks Sportland Kõrvemaa matka- ja suusakeskuses, Aegviidus, Nelijärvel, Jänedal ja Valgehobusemäel.

„Piirkond on päris suur. Meie keskusest kuni Valgehobuse-mäeni ühendab keskuseid 65 kilomeetrit Kõrvemaa terviseradu. Keskuste vahel sõitev buss pakuks mugavust ja aitaks meil teha omavahelist koostööd,“ rääkis Marilin Pehka.

Bussi mõte on anda rongiga Aegviitu saabuvatele suusatajatele võimalust sõita edasi teistesse puhkekeskustesse. Või sealt tagasi, kui ei jõua rajal mõlemat otsa suuskadel läbida.

Marilin Pehka: „Vahemaad on pikad. Kui inimene peatub ühes keskuses ja sõidab näiteks teise, 22 kilomeetri kaugusel asuvasse keskusesse, siis ühe otsa sõitmine ei pruugi valmistada talle raskusi, kuid tagasitulek pole enam nii lihtne. On hea, kui saab istuda bussi ning sõita sellega. Liikuda on mugav.“

Kui tihe hakkab bussigraafik täpselt olema, ei ole veel paigas, kuid kindel on plaan panna buss sõitma nädalavahetustel jaanuarist kuni talvehooaja lõpuni.
Bussiteenust toetavad osaliselt piirkonna ettevõtjad, kuid tuleb tasuda ka inimestel endil. Kas ja kui suures ulatuses vallad osalevad, pole otsustatud.

„Piletihinda veel ei tea, ilmselt jääb kahe euro kanti,“ sõnas Marilin Pehka.