Kontserdiga koguti korrakaitse-MTÜ toetuseks 8400 krooni

645

ARTUR TALVIK Tübingeni noorte sümfoonikutega.
5. augustil andis Saksa noorte sümfooniaorkester Tübingenist oma esimese kontserdi Eestis Viinistul.

Sümfooniaorkester esines vanas tootmistsehhis, mida kohalikud kutsuvad Kitse saaliks. Ukse ees oli laud annetuskastiga, selle taga Juminda Poolsaare Korrakaitse MTÜ asutajad Mart Eluri, Toomas Möller ja Artur Talvik ning noorteorkestri Viinistule kutsunud Mikko Fritze. Sai osta korrakaitse-MTÜ kleepse, astuda MTÜ liikmeks ning teha annetusi korrakaitsepatrulli toetuseks. Hoone ees seisis  auto, kuhu oli peale kleebitud korrakaitsepatrulli märk. Suuri rahvamasse polnud näha, kuid tasapisi koguneti.

„Lugesime saalis inimesed üle, neid oli umbes 120. Rahvast oleks võinud veidi rohkem olla, aga kolmapäeva õhtu kohta on see täitsa hea tulemus,“ ütles Artur Talvik.

Ta lisas, et orkestril on Nargen festivali raames tihe kava, seetõttu ei õnnestunud muud päeva kokku leppida.

Enne kontserdi algust rääkis Artur Talvik Juminda poolsaare korrakaitsest: „Meie patrullis on 37 vabatahtlikku. Oleme sõbralikud inimesed, kes näitavad kurje hambaid vaid nendele, kellel on kurjad plaanid.“

Ta tänas Avo Ermelit Kolga-Aablast, kes kujundas patrulli kleepsud, Ants Viirmaad Stampline´ist, kes aitas kleepse trükkida, Kolga-Aabla meest Mikko Fritzet ning sihtasutust Tallinn 2011, kes orkestri Viinistule kutsusid. SA Tallinn 2011 tasus suuremas osas ka orkestri toitlustamise arve. Saksa noorte sümfooniaorkester Tübingenist mängis Jean Sibeliuse viiulikontserti, solist oli Julia Galic, ja Dimitri Šostakovitši viiendat sümfooniat.

Rahaga, mis teeniti, ostetakse autodele kleepsud, küladesse korrakaitseühingu tahvlid, liikmetele neoonvestid ning tasutakse bensiinile kulunud raha. Osa raha läheb ERSOlt orkestrile lae­natud pillide eest tasumiseks.

Ühe patrullimiskorraga sõi­detakse läbi 80 kilomeetrit, koos Hara külaga 100 kilomeetrit.

„Hara on kõige keerulisem küla oma hajali paigutuse ja selle poolest, et sealt on siiani olnud väike osalemissoov. Hara küla patrullimist me veel arutame,“ lausus Artur Talvik.

Saksamaa parimaid noorteorkestreid
Loksa naised Reet Vaher ja Riina Juhkami rääkisid, et korrakaitseühingu toetamine polnud Viinistule tuleku peamine põhjus: „Tulime rohkem kontserdi pärast, aga see heategevuse osa on ka oluline.“

Nad kiitsid noorteorkestrit: „Kontsert oli suurepärane. Külmavärinad tulevad isegi praegu, kui sellele mõtleme.“

Seltskond Tapurla ja Tallinna naisterahvaid ütlesid, et tulid nii korrakaitsearmeed toetama kui ka kuulama noorteorkestrit.

„Inimesed on tulnud siia nautima ilusat õhtut ja suve ning kuulama, millega noored hakkama on saanud. 11-20-aastased  mängisid rasket Sibeliust, müts maha nende ees. On väga sümpaatne, kui noored sellise asjaga tegelevad. Nendele on hädavajalik, et saaks avalikult esineda, käia kodust kaugel, saada tunnustust. Ja meie saame ka kodust välja,“ jutustasid nad.

Saksa noorte sümfooniaorkestri jaoks oli see esimene kontsert Eestis. Dirigent Ulrich Kern sõnas, et Viinistul esineda oli orkestri jaoks uus kogemus: „Me pole varem sellises laohoones üles astunud. Akustika oli väga hea ja meile meeldis siin mängida. On tore teisi aidata.“

Ta rääkis, et noorte sümfooniaorkester Tübingenist on Saksamaal väga tuntud noorteorkester: „Võitsime Saksamaa noorteorkestrite konkursi. Harjutame korra nädalas. Tänane kava oli väga keeruline. Sibeliust on raske mängida, kuid noored said hakkama.“

Ulrich Kern oli vaimustuses kohalikust looduses.

„Meil oli täna hommikul proov ja siis näitas Artur uskumatut maastikku. See oli imeline. Püüame igal päeval proovi teha ja siis inimeste ning kultuuriga tutvuda,“ütles ta.

Artur Talvik viis orkestri Kolga-Aabla randa, kust jalutati Pikanõmme torni juurde ja tutvuti sealse ümbrusega.

Eelmine artikkelTehti kahjutuks mürsk
Järgmine artikkelHTÜ loeb 100. sünnipäeva Kuusalu ühistu loomisest