Pikne lõi Kolga mõisa katuse põlema

1475
Kolga vabatahtlikud päästjad mõisa peahoone ees.

Tühjana seisvas hoones oli sel hetkel palju rahvast

Neljapäeval, 16. mail kogunesid Kolga muuseumi töötajad ja nende külalised ennelõunal Kolga mõisa peahoonesse muuseumi sünnipäeva pidama, kui algas äge äikesevihm. Mõisa omanik Anu Koppel kirjeldas, et kõige suurem kärgatus kostis, kui välk lõi peahoone ees maasse, veel paugutas mitmel korral valjult. Pidulised olid maja teisel korrusel saalis, kui hakati tundma suitsuhaisu. Suitses katuse lõunapoolne lisaliides, kus plekk-katus läheb üle kivikatuseks, korraks lõi ka leegi välja.
Anu Koppel: „Saime muuseumist käsikustutid, neid toodi juurde lasteaiast ja kauplusest. Kui poleks olnud head abilist Meelis Rondot, oleks tuli levinud laiemalt, tema kustutas pööningul, ta käed said kõrvetada. Esimesena saabusid Kolga vabatahtlikud päästjad. Kohal oli 2 kiirabibrigaadi, kokku oli tuletõrjemasinaid 8.“
Põles toolvärk ehk katuse keskmine toestus, kannatada sai 10ruutmeetrine ala. Katus sisse ei langenud, väliselt on kahjustusi vähe näha. Ehitusmehed hakkavad katuse seisukorda üle vaatama, omaniku sõnul tuleb osa katusest asendada.
Ta rääkis, et piksetabamuse ajal oli majas veel filmiinimesed, tehti ettevalmistusi Sulev Keeduse uue filmi võteteks. Ka olid sisenenud turistid, sest uksed olid lahti.
Umbes samal ajal lõi äike sisse ja süütas põlema kõrvalhoone Kolga-Aablas.

Eelmine artikkelTIMO RAUKAS Arukülast saavutas golfis Eesti MV pronksmedali
Järgmine artikkelPreemia Aruküla Spordiklubile