Appi, mõelgem reaalselt!

1079

On kena lugeda, et lõpuks käivad Kuusalu vald ja endine Loksa vald käsikäes, kui otsustatakse õpilasvedu Juminda poolsaarelt muuta.

Kuid paistab, et elame ikka endiselt üks päev korraga ja unustame ära selle, mis senini toimunud ning mille või kelle pärast nii olnud.

See, et Kuusalu vald, eesotsas abivallavanem Tõnu Ammussaarega muretseb, kuidas Juminda poolsaare rahvas  pääseks poodi ja Loksale arsti, juurde on väga positiivne (Sõnumitooja 5.08.2009 lk 2). Kuid ära on nullitud ilma alternatiivi pakkumata praeguse, aastakümneid toimunud lõunase väljumisajaga liini nr 154 Tallinna sõitvate inimeste võimalused.

Inimesed Pedaspea, Pudisoo, Uuri, Tsitre, Muuksi, Soorinna, Andineeme, Sõitme, Kupu, ja Kuusalu küladest ning teised, kelle kodud jäävad Vana-Narva maantee äärde, peavad siiski jõudma kella 15-ks Tallinna! Kes läheb perearstile Kuusallu, kuid paljud sõidavad eriarstide vastuvõtule, kes ametiasutustesse asju ajama, kes Tallinna õhtusesse vahetusse tööle jne.

Milleks selline ebavõrdsus, millegi-kellegi kokkuhoiu arvelt? Ja kas see on ikka kokkuhoid?

Palun avalikustada, kui palju lapsi käib Juminda poolsaarelt Loksal koolis ja kui palju Kolga keskkoolis.

See, et pikapäevarühmas on väikesel lapsel väsitav, on põhjendatud muretsemine. Kuid kas Kolga keskkoolis ja Kuusalu keskkoolis ei ole pikapäevarühmas I ja II klassi õpilasele kohustuslik olemine koormav?

Arvestades oktoobris tulevaid kohalikke valimisi, on lõunase bussi number 154 õhtupoole liigutamine ilma endisele sõiduajale alternatiivi pakkumata kahetsusväärne!

Eelmine artikkelTehti kahjutuks mürsk
Järgmine artikkelHTÜ loeb 100. sünnipäeva Kuusalu ühistu loomisest