Kolgaküla rahvamajas tuleb EV100 avaüritus Ida-Harjus

1086

Tuleval neljapäeval, 23. aprillil ootab riigikantselei EV100 juhtrühm Kolgakülla seltside, omavalitsuste ja ettevõtete esindajaid.

Eesti Vabariik saab 24. veebruaril 2018 saja-aastaseks. Sünnipäeva tähistatakse kolmel aastal, alates aprillist 2017 kuni veebruarini 2020. Juubeliettevalmistused on alanud, riigikantselei juurde on moodustatud EV100 juhtrühm, loodud on EV100 veebileht. Juhtrühm alustas märtsis maakonnakülastustega, kus kutsutakse üles riigile juubeliks kinke välja mõtlema ja sünnipäevaüritusi korraldama.
Aktsiooni „Teeme Eestile kingitusi“ raames saab veebilehele lisada oma kingiidee ning sünnipäevasündmuse.
Seni on EV100 juhtrühm käinud kingituste tegemise aktsiooni tutvustamas Läänemaal, Hiiumaal, Järvamaal ja Jõgevamaal. Kuna Harju maakond on suur, siis siin tehakse kaks tutvustusüritust – Ida- ja Lääne-Harjumaal.
Ida-Harju rahvast oodatakse neljapäeval, 23. aprillil kell 16 Kolgaküla rahvamajja. Oodatud on vabaühenduste ja omavalitsuste esindajad, ettevõtjad ning kõik, kel sära silmis ja tahavad anda oma panuse juubeli tähistamiseks, ütles EV100 turundus- ja kommunikatsioonijuht Anneli Ohvril.
„Tutvustusüritus kestab umbes 1,5 tundi. Räägime senistest tegevustest, suurematest algatustest ja ühiskingitustest. Saab esitada küsimusi. Senised maakonnaüritused on näidanud, et küsimusi on päris palju. Teises osas teeme kiired mõttetalgud, mida Harju maakond võiks Eesti Vabariigile sünnipäevaks kinkida,“ lausus Anneli Ohvril.
Ta lisas, et on Kolgaküla rahvamajas käinud ja see on tutvustusürituse tegemiseks tore koht.
EV100 kingitustena on veebilehele pandud Võrumaal võrukeelne rahva- ja laulupidu, Saarde valda saja tamme salu rajamine, maailma suurima sinimustvalge lipu kudumine, Liivimaa vanima rehetalu taastamine, Eesti rahva väärtusmäng jms. Loetletud on ka rida ühiskingitusi, mille tegemisele kutsutakse osalema: „Igas külas oma pidu“, oma tamme istutamine, „Hea avalik ruum“ mitmes linnas.
Käimas on „Igal lapsel oma pill“, kus koostöös firmadega on plaanis uuendada laste ja noorte muusikaõppes kasutatavat pilliparki, taotluste esitamine pillide soetamiseks praegu käib, lõpeb 23. aprillil.

Eelmine artikkelKehras remonditakse tänavu ligi 2,5 kilomeetrit teid
Järgmine artikkelAnija valla lasteaedade teatrifestivalil oli 12 etendust