TAAVI ESKO kooride edu „Tuljaku“ võistulaulmisel

2005

Kolga-Kuusalu kammerkoor oli C-grupi kohustusliku laulu parim esitaja, EKNSile B-kategooria esikoht.

Ülemöödunud nädalavahetusel toimus Tartus Miina Härma gümnaasiumis 18. segakooride vabariiklik võistulaulmine „Tuljak“. Kuusalu keskkooli muusikaõpetajal ja dirigendil Taavi Eskol oli põhjust rõõmustada, tema kaks koori pälvisid auhindu.

B-kategooria kooridest sai esikoha Eesti Koolinoorte Segakoor (EKNS), kus laulavad ka paljud Kuusalu kooli õpilased. Kolga-Kuusalu kammerkoor võistles C-kategoorias 19 kooriga ning hinnati kohustusliku laulu, Karl August Hermanni „Oh, laula ja hõiska“, parimaks esitajaks ning üldkokkuvõttes sai koor neljanda koha.

Ka EKNS tunnistati kohustusliku laulu parimaks ettekandjaks, B-kategooria kohustuslik lugu oli Urmas Sisaski „Benedicamus“. B-grupis võistles 10 koori.

Taavi Esko ütles, et on võistulaulmise tulemuste üle väga õnnelik: „Kolga-Kuusalu kammerkoori osade lauljate jaoks oli see esimene tõsine konkursikogemus. Ettevalmistusperiood oli üliraske, aga tulemus väga hea. EKNS on projektkoor, saame harjutamiseks kokku laagrites. Kuna on toimunud põlvkondade vahetus, üllatas mind meeldivalt EKNSi esikoht 0,2 punktiga  Mitteriinimanda ees.  See koor on laulnud koos kümme aastat. Kuid EKNSi lauljad, ka Kuusalu noored, arenevad ja õpivad väga kiiresti.“

Ta rõhutas, Kuusalu piirkonnale on nende kahe koori edu oluline ka seetõttu, et paljud noored lauljad osalesid mõlemas kooris. Nii Kolga-Kuusalu kammerkooris kui ka EKNSis laulsid Kuusalu keskkoolist Kristin Parve, Kaari Luik, Teisi Lindvest, Ingel Jalakas, Kristiina Rebane, Kristo Õun, Joonas Pürg, Artur Laasik, Samuel Jalakas ning EKNSi vilistlane Lauri Esko. EKNSis laulsid veel Kuusalu kooli vilistlased Agne Adler, Kaisa Luik, Sander Laasik ja Urmas Kirsman.

Laupäeva, 5. veebruari õhtul oli Tartu Ülikooli aulas kontsert, kus esinesid EKNS, Kolga-Kuusalu kammerkoor, Haapsalu kammerkoor  ja Musamari segakoor.
EKNSi teine dirigent on Miina Härma gümnaasiumi muusikaõpetaja Kadri Leppoja.