Kolgakülas, Kolgas ja Uuris tuli karupoeg talu õue

1122

Pühapäeval viidi Uuri küla Järve talust karupoeg Nigula loodusparki.

Eelmise nädala kolmapäeva pärastlõunal nägid paljud möödasõitjad Loksa maantee ääres paarsada meetrit Kotka bensiinijaamast karupoega. Autojuhid pidasid karupoja juures kinni, vaadati ja pildistati. Teade karupojast levis kiiresti, helistati tuttavatele, kuid mõne aja pärast oli karupoeg lahkunud ja hiljem kohale rutanud uudistajad teda enam ei näinud.

Reedel leidis karupoja oma õuel kõrgel puuladvas üks Kol­gaküla pere. Ka seal käidi karumõmmi uudistamas.
Mõne tunni pärast ta lahkus õuest. Uudistajate hinnangul kaalus karupoeg kaugelt vaadatuna 4-5 kilogrammi. Emakaru läheduses ei olnud.

Laupäeval oli karupoega nähtud Kolga lähedal metsas asuva elumaja õues.

Pühapäeva hommikul kella 10 ajal helistas loomaarst Andres Paomehele, Kuusalu vallavolikogu esimehele, Toomas Liivik Uuri küla Järve talust. Tema märkas karupoega oma koduaias kreegipuu otsas. Andres Paomees sõitis kohale ja võttis karupoja puu otsast maha. Mõmmik on näljane ja häälitses. Ka seal ei olnud emakaru näha.

„Karupoeg kaalus nii 3-4 kilogrammi,” rääkis Andres Paomees. „Hakkasime helistama küll keskkonnainspektsiooni ja keskkonnaametisse, lõpuks saime Nigula looduspargi telefoninumbri. Sealt õpetati, et talle võib anda maitsestamata jogurtit. Tõime poest kaks topsi, need sõi hea isuga tühjaks.
Pool päeva jändasime karupojaga, kella 15 ajal tuldi talle looduspargist järele ja viidi ära.”

Andres Paomees rääkis, et Nigula looduspargist oli öeldud, umbes kuu aega tagasi oli kaks karupoega läinud Kuusalu lähedale tallu. Üks saadi kätte ja viidi Nigula loodusparki, teine läks metsa.

Kas Uuri külast leitud karupoeg oli sama, keda nähti Kotkal, Kolgakülas ja Kolgas, seda Andres Paomees ei usu. Järve talu asub künkal lagedas kohas. Et Kolgast sinna minna, oleks mõmmi pidanud  ületama ka kaks kiiret jõge.

Eelmine artikkelLoksa volikogus taas LARISSA PLEHOVA
Järgmine artikkelKolgaküla kirbuturul oli üle 30 müüja ja 200 ostja