Arukülas ehitas külarahvas koos lumeskulptuure

903
INGRID TEINO viimistleb enda tehtud rahvatantsupaari.

Aruküla põhikooli ette ehitati kujusid tunnelitest kuni rahvatantsupaarini, meisterdajaid tuli kokku umbes 30.

Pühapäeva hommikul, 17. veebruaril kogunesid aleviku usinamad elanikud kell 12 Aruküla põhikooli ette, et kokkulükatud lumehunnikutest vastavalt oma lennukatele ideele midagi huvitavat meisterdada.
Inimesi oli vähem kui oodatud. Läbi käis neid umbes 30, peamiselt ehitasid emad oma lastega. Väljareklaamitud kasutatud suusavarustuse ostmist-müümist-vahetamist ei toimunud.

Üritust korraldasid Aruküla põhikool ning kultuuriselts eesotsas kooli huvijuhi Mari Mölsi ja seltsi tegevdirektori Garina Toomingaga.

„Inimestel on vaja fantaasia endast välja lasta ja meie asi on pakkuda seda päeva, kus nad saavad tulla, oma pere või sõpradega midagi loomingulist teha,  koolimaja esist huvitavaks muuta,“ sõnasid korraldajad.

Kell 11.50 saabusid esimesed koolipoisid Mattias Paenurm ja Rico Lohk, lumelabidad õlal, ja asusid endale tunnelit meisterdama. Olgugi, et rahvast polnud nii palju, kui loodetud, kaunistavad koolimaja esist nüüd lisaks poiste valmistatud tunnelile veel rahvatantsupaar, kuningatroon, liumägi ning politseiauto. Need, kes otsustasid kohale minna, ei kahetsenud. Meeleolu oli lõbus ja tuju aitas üleval hoida kõlaritest kostnud muusika. Üheskoos joodi teed ning jutustamise kõrvale pakuti pirukaid ja küpsiseid.

Perekond Veski võttis suurest meisterdamisest osa teist korda.

„Eelmine aasta jäi kahjuks ära, muidu oleks nüüd juba kolmas kord,“ tõdes pereema Piret Veski. Ta jutustas, et lastega käiakse meisterdamas just sõprade pärast, sest laheda seltskonnaga on tore oma pühapäeva pärastlõunat veeta. Pere käe all valmis põõsasse suur politseiauto, mida vormiti sae ja labidatega. Hiljem kallati auto veega üle, et kuju säilitada.

Esimest korda korraldati suurt lumekujude ehitamist aastal 1999, kui kogunesid kõik põhikooliklassid koos klassijuhatajate ja õpetajatega koolimaja ette.

Garina Toomingas leidis, et tänapäeva ühiskonda on tekkinud probleem, kus vaba päeva ei taheta enam koolile loovutada. Mõnel aastal on suur ehitamine vahele jäetud ilma pärast.

„Eelmine aasta ei olnud lundki, millest ehitada, ja teistel aastatel on ilmaennustus alt vedanud. Sel aastal tuleb tunnistada, et ei maksa Tartu maratoniga samale päevale enda pealehakkamisi planeerida.“

Kuna üritus ei õnnestunud nii nagu seda plaaniti, lubab Garina Toomingas, et korraldab sama asja veel sel aastal uuesti: „Vallamaja ees on suur lumehunnik, millest peame kõik koos ühe vägeva lumememme meisterdama“. Aleviku rahvas olgu nüüd valmis, sest üritus tuleb mõnetunnise etteteatamisega. Kui ilm soosib, saadab seltsi juhataja e-mailid kõigile, kes oleksid meisterdamisest huvitatud, ja jutt levib omakorda edasi juba suusõnaliselt, nagu ikka.

Eelmine artikkelEemaldati sõiduteele vajunud puu
Järgmine artikkelVAINO NAPILE ja URMAS LAANEMILE anti üle aukodaniku tiitlid