Kolgaküla Lainerid ootavad uusi liikmeid

2057

Kolgaküla Lainerid Sigula külapäeval. Esiplaanil tantsivad KERSTI TUNGER Kolgast ja KAILI PEETERMANN Loksalt.
Kuusalu valla line-tantsijate rühm on koos käinud vähem kui aasta.

Nimekirjas on 32 naist, pidevalt osalevad proovides 16 tantsijat – 15 Kuusalu valla küladest ja üks Loksa linnast. Tantsimas käiakse kaks korda nädalas, kolmapäeviti tantsuõpetajaga Kolgaküla rahvamajas, teisipäeviti omapäi Kolgas Ära Karda Pubis. Õpetab Estonian linetantsuklubi treener  Krista Rattus ja abiõpetaja oli esimesel hooajal Elna Linkvist. Kuigi õpetajat suvel ei ole, on Lainerid ka suvekuudel edasi tantsinud.

„Praegu tantsime tantse, mida ei saanud päris selgeks. Suvel harjutame ja sügisel näitame õpetajale ette.
Tantse õpime kirjelduste ja Youtube´i videote järgi. Tantsusammud ja muusika on ühtsed üle maailma,“ rääkis Kolga line-tantsija Kersti Tunger.

Kolgaküla Lainerid jutustasid, et rahvas, kellega koos tantsitakse, on tore ja positiivne: „Tantsime kaks tundi ja jagame head energiat. Aura ja õhkkond on sõbralik, see lausa kutsub tantsima.“

Teisipäevastel proovidel tuletatakse meelde ja kinnistatakse õpitut, et järgmisel päeval oleks proovis kergem.

„Kui Ära Karda Pubilt küsisime, kas võime siin tantsida, olid nad kohe nõus. Neil on väga hea suhtumine. Vahel tullakse ka kaasa tantsima, oleme siin atraktsiooni eest,“ sõnas Kersti Tunger.

40 tantsu on selged
Kolgakülas algasid line-tantsu proovid eelmise aasta oktoobris.

„Olin terve suve mõelnud, et siin võiks line-tantsu õpetada ja kirjutasin Eesti line-tantsu klubile, et millal siia kanti tullakse. Kõik teised Harjumaa vallad olid juba line-tantsijate poolt asustatud. Line-tantsu õpetaja Kaie Seger vastas, et sügisest algavadki proovid. Kadi Padar Kolgakülast oli juba üles otsinud inimese, kes  huvitus meie õpetamisest,  pani kohalikku ajalehte kokkusaamise teate,“ ütles Kersti Tunger.

„Kui esimesel korral proovi läksin, mõtlesin, et sinna tuleb paar üksikut inimest, aga saal oli rahvast täis,“ meenutas Kaili Peetermann Loksalt.

Esimesel tantsuhooajal õpiti ära nelikümmend tantsu. Sügisel algab teine hooaeg, siis õpitakse vähem, aga pikemaid tantse. Lainerid sõnasid, et kuigi tantse on palju ja sammud sarnased, ei lähe need kergesti sassi – sammud jäävad jalgadesse ja kui muusika peale pannakse, tuleb tants iseenesest.

„Pärast trenni koju minnes on tunne, et tantsiks edasi. Kõik koristamised teen õhtul pärast trenni, sest siis on mul palju energiat,“ ütles line-tantsija Heili Jõeleht.

Sügiseks ootavad Kolgaküla Lainerid uusi liikmeid, hooaeg algab 7. oktoobril. Tehakse teine rühm, kus hakkavad õppima uued tulijad. Kes tunneb, et tantsusammud on piisavalt selged, saab liikuda vanade olijate juurde.

Esinema ei sunnita
Kolgaküla Lainerite tantsijad on erinevas vanuses, on nii 18- kui ka 60-aastaseid. Esinemine pole kohustuslik, käivad tantsimas kokku üheksa naist. Suvel on olnud 11 esinemist. Kolgaküla line-tantsijad on muretsenud endale ka ühesugused vormid – telliti T-särgid, osteti kaabud ning kangas, millest tehti rätikud ja tikiti logod peale.

Kersti Tunger sõnas, et kuigi proovid on plaanitud poole kaheksast üheksani õhtul, ei lahku keegi õigel ajal: „Tantsitakse edasi poole kümne või kümneni, sest tantsulust on meil nii tugev.“

Kolgaküla Lainerid jutustasid, et kui esimesse proovi tulid kõik omapäi ega suhelnud palju, ollakse nüüd üks sõpruskond. Vahel on käidud ka üksteise kodudes õue peal tantsimas.