Kolga lasteaia perepäeva heategevuskohvik kogus digiklaveri jaoks 830 eurot

2143

Kolga lasteaia perepäevale tõi ilus ilm palju rahvast.
Õnnepõnnide rühma näidendi kuked: PAUL PEETER VERNER, GEORG MARKUS ALLMÄGI ja KERT GEBRUK.

Kolga lasteaia hoolekogu esimees Triin Põllmaa jutustas, et hakkas koos teiste lapsevanematega heategevuskohviku juures toimetama pühapäeva hommikul kella poole kümnest ning lõpetasid müügi kella nelja ajal: „Emad-isad tulid koos lastega ning tõid aina küpsetisi juurde – nii soolast kui magusat, valik oli lai. Kartime, et söögikraamist võib jääda puudu, kuid seda ei juhtunud. Natuke jäi järele, saime ise süüa lõpuks ja andsime lastele. Hästi tore oli, et paljud lapsevanemad tahtsid kaasa aidata.“

Heategevuskohvik ja õnneloos korraldati hoolekogu algatusel, et koguda raha lasteaiale digiklaveri ostmiseks. Õnneloosi toodi kodudest auhindu, iga pilet maksis euro. Kokku koguti digiklaveri jaoks 830,89 eurot, mis ongi lasteaia direktori Kaja Martinsoni sõnul enamvähem vajaminev summa.

Kohvikus müüsid koos hoolekogu juhiga veel Maria Antons-Valner, Melika Kindel, Cornelia Kerm ja Annika Blum. Õnneloose müüs Liis Veersalu.

Perepäeval esinesid kõik lasteaialapsed tunniajase kontserdiga. Selle lõpus astus üles lasteaiatöötajate kapell. Kolga kooli algklassilapsed õpetaja Tuuli Ranna näidendiga „Maale“.

Õpetajad Ave Alandi ja Kati Juvanen ning abiõpetajad Maret Jaanimäe ja Maarika Rohi juhendasid meisterdamistöötuba. Üles oli pandud lasteaialaste tööde näitus. Lapsevanematele oli avatud riiete tasuta vahetus, kodudest toodus lasterõivastega toimetasid lasteaia töötajad Eve Salumaa, Ene Laanemaa ja Anu Tähemaa. Mis alles jäi, viiakse taaskasutuskeskusesse.

Võimalus oli ratsutada Paunapõllu ratsatalu poniga, kelle tõi kohale lapsevanem Kaili Allmägi. Ratsutada sai ka hobustega ja sõita kaarikuga,  hobused olid Kolgaküla Tallidest, juhendas Jane Vahtras. Terje Vanahans tutvustas trikikoera – väljaõpetatud kutsat.

Kolga noortekeskuse neiud Kelli Lattik, Merily Mikiver, Christina, Maria Mäemurd ja Alice Nurmela koos noortejuhi Krista Allikuga tegid lastele näomaalinguid.

Soovijaid oli nii palju, et viimased said oma maalingud siis, kui enamik pidulisi oli lahkunud.

Eelmine artikkelKuusalu JK Rada jätkab võidulainel
Järgmine artikkelKuusalu vallas Mustametsa külas hakkas tööle urukoerte jahikool