Kolga lasteaia hoolekogu kiri sõimerühmade korraldusest

875

Kolga lasteaia hoolekogu saatis reedel, 1. veebruaril Kuusalu vallavalitsusele pöördumise seoses sõimerühmadesse lisakohtade loomisega.

Kolga lasteaia hoolekogu kogunes eelmisel nädalal erakorralisele koosolekule, arutelust sündis pöördumine Kuusalu vallavalitsusele. Selles palutakse tühistada 24. jaanuaril vastu võetud korraldus „Kolga lasteaia ja Kuusalu lasteaia Jussike sõimerühmadesse lisakohtade loomine“. Korraldusega otsustati tõsta sõimerühmade suurust senise 16 asemel kuni 18 lapseni.

Hoolekogu põhjendab pöördumises, millele on alla kirjutanud selle esimees Triin Põllmaa, et korraldus on vastuolus kehtiva koolieelse lasteasutuste seadusega – sõimerühmas tohib olla kuni 14 last, omavalitsusel on õigus suurendada nende arvu kahe lapse võrra.

Vallavalitsus tõi otsuse langetamise aluseks asjaolu, et sõimerühma kohakasutus on madal. Hoolekogu kommenteerib, et samasugune osalemismäär on ka teistes rühmades.

Sõimerühmas on väikelapsed vanuses 1,5-3 aastat, lasteaiaga kohanemine läheb raskelt, vanematel soovitatakse päeva või paar nädalas lapsega kodus olla.

Veel on kirjas öeldud, et korralduse täitmine tekitaks lasteaia õpetajatele alusetu ja põhjendamatu lisakoormuse, mille eest pole hüvitust ette nähtud. Kolga sõimerühmas on nimekirjas 15 last, nendega tegelemiseks on ette nähtud 1,5 õpetajakohta, kuigi peaks olema 2.

„Tegelemine sõimerühma lastega nõuab õpetajatelt oluliselt enam personaalset lähenemist, võrreldes vanema rühma lastega,“ selgitab hoolekogu.

Lõppu on lisatud, et olukorda võiks Kiiu lasteaia valmimiseni lahendada Kolga lasteaeda teise sõimerühma loomisega.

Veel on öeldud: „Kuivõrd hoolekogule on seadusega antud õigus kaasa rääkida lasteaeda puudutavate otsuste tegemisel, siis loodame, et edaspidi kaasatakse hoolekogude esindajad muudatuste planeerimise protsessidesse aegsasti.“

Kuusalu vallavanem Urmas Kirtsi ütles, et pöördumine on võetud menetlusse.

Eelmine artikkelKulli külas põles saun
Järgmine artikkelAvapidu tõi Kolga Rahva Majja palju külalisi