Kiiu lasteaia töötajad tegid Lotte-lavastuse

3086
Doktor Ave (JUTA KOPPEL), Lotte (ANU ANTJE), karu (ANNELI HOLLAND) ja Bruno (KATRE ARRO).

Esmaspäeval ja teisipäeval etendus Kiiu lasteaias muusikal „Detektiiv Lotte“, lavastas MERILIN JÄRVE.

Kiigepõnni lasteaia Lotte-muusikali lavastaja MERILIN JÄRVE.
Kiigepõnni lasteaia Lotte-muusikali lavastaja
MERILIN JÄRVE.

Kui suur osa Kiiu lasteaia Kiigepõnni personalist tegi esmaspäeva pärastlõunal Lotte-etenduse pea­proovi, olid saalis vaatamas Kuusalu keskkooli 1. klasside lapsed koos õpetajatega. Elevust oli palju, lastele väga meeldis.
Ka lasteaia omad lapsed olid vaimustuses, nemad nägin tükki teisipäeva hommikul.
Lavastas Kiigepõnni muusika- ja liikumisõpetaja Merilin Järve, kes koos kolleegidega mugandas Priit Pajusaare ning Janno Põldma ja Heiki Ernitsa muusikali „Detektiiv Lotte“ – näitlejad rääkisid ja tantsisid ning laulude ajal liigutasid suud, kogu muusikaline taust ja laulud tulid plaadilt.
Lotte-lugu on Kiiu lasteaia töötajate teine lavastus, eelmisel kevadel esinesid nad Merilin Järve lavastatud Väikese Nõia tükis.
Merilin Järve: „Kutsusin tükki kõiki kolleege, tulid need, kes soovisid. Alustasime proovidega aprilli alguses. Saime laste lõunauinaku ajal vaheldumisi kokku, sest keegi pidi ju ka rühmade juures olema. Meil on väga tublid ja andekad näitlejad, oleme paljuks võimelised.“
Lottet mängib Anu Antje, Brunot Katre Arro, Lotte isa on Kiigepõnni perenaine Silva Sisa, ema on Julie Sillam. Pahalane, kellest sirgub Liblikas, on Reelika Kivimaa. Kapten Konkskätt mängib Kersti Armväärt, Bruno isa Matit Pille Plakk, kass Betti rollis on Kadri Link, karu on Anneli Holland, draakon Otto rolli teeb Jaana Praks, doktor Ave on Kiigepõnni direktor Juta Koppel. Putukad on Astrid Vaimla, Kätlin Sepp, Tiina Veerväli, Kadri Hirvo ja Taimi Ränk. Jäneseid mängivad õppejuht Maarika Mae, Ulvi Laurend ja Taimi Ränk.
Kes etendusi nägid, kiitsid, et osatäitjad on väga profid ja andekad. Peaosatäitja, Vihmatäpsude rühma õpetaja assistent Anu Antje jutustas, et Lotte roll on tema elus esimene. Kuigi on lõpetanud Kuusalu keskkooli, kus on tugev näitetrupp, juhtus nii, et teda lavastustesse ei kutsutud, esinemiskogemuse on saanud Kuusalu koolikoorides.
„Oli huvitav ennast näitlejana proovile panna ja üllatusena avastasin, et tekstiline osa jäi ruttu ning lihtsalt pähe ning näitlemine meeldib mulle,“ rääkis Anu Antje.
Katre Arro ütles, et tema kuulus kooli ajal Saima Kallionsivu näitetruppi ning oli kohe valmis ka koos kolleegidega näitlema: „Lastel on lõbus vaadata ja meil endil teha, selline koostegemine liidab töökaaslasi, saad näha neid hoopis teisest küljest.“
Merilin Järve: „Mul on võimalus oma hobid kokku panna – õpetamise, näitemängu ja muusika. Tore on koos kolleegidega näitemängu teha. Plaanisime aasta tagasi, et Väikese Nõia lavastusega võiks minna ka mujale esinema, miks mitte Kuusalu rahvamajja, kuid muud asjad tulid peale ja jäi ära. Võib-olla soojendame veel Väikese Nõia lavastuse üles, mängiksime seda väljaspool oma lasteaeda. Lotte looga on keerulisem, dekoratsioone on rohkem, aga ka seda tükki oleks võimalik esitada teistes saalides.“

MERILIN JÄRVE laulustuudio
Kiigepõnni muusika- ja liikumis­õpetaja Merilin Järve juhendab viimased kuus aastat laulustuudiot Jussikesed, kahel päeval toimuvad stuudiotunnid Kuusalu lasteaias Jussike ja kahel päeval Kiius Kiigepõnnis. Lapsi käib stuudios kokku 44, väikeseid lauljaid on ka Loksalt ja Kolgast. Tundides käivad 3-7aastased lapsed, igale vanuseastmele on eakohaseid tegevusi. Stuudiolastega tehakse kahel korral aastas ühised peod – jõulude ajal ning kevadel.
Merilin Järve jutustas, et stuudios lauldakse koos ja ka eraldi, põhiline on, et lapsed tunneksid end hästi, õhkkond oleks pingevaba: „Pidudele valime eri temaatika. Tänavusel jõulupeol olime näiteks lumekassid. Vahel kolme-nelja-aastased üllatavad mind, sest on selgeks saanud laulu, mida olen tunnis õpetanud suurematele lastele. Nad kuulevad ja jätavad meelde, pidude ajal laulavad julgelt kaasa. Mida tempokam laul, seda rohkem lastele meeldib. Eriti meeldib kaasa mängida meloodia- ja rütmipillidega. On näha, kuidas laulmine arendab lapsi, annab julgust suhelda. Teeme laulumänge, saab liigutada vabalt, nagu keegi soovib.“
Kiigepõnni muusikaõpetaja elab Kodasoo lähedal, kolis sinna koos abikaasaga 11 aastat tagasi. Ta on üles kasvanud Pärnus, kus esines ka teatrilaval. „Teadsin juba pisikesena, et muusika on minu tee,“ sõnas Merilin Järve.

Eelmine artikkelAruküla jahiselts tähistas 85. sünnipäeva
Järgmine artikkelMATHEAS TRILLJÄRVE võit TV 10 Olümpiastarti palliviskes