Anija vallamaja ees algas mänguväljaku ehitus

819

Mänguväljak peaks valmima oktoobri lõpuks.


Vana ronimisatraktsioon võeti vallamaja eest maha.

Aprillis kuulutas Anija vallavalitsus välja hanke mänguväljaku ehitamiseks Kehrasse vallamaja ehk Kreutzwaldi 6 esisele platsile. Mais kuulutati kahe pakkumise esitaja seast võitjaks OÜ Vivocard Plus. Möödunud nädalal algas uue väljaku ehitus. Ehitus läheb maksma 56 981,45 eurot.

Vanad rauast ronimispuud, mis seni platsil seisid, võeti maha. Anija abivallavanem Urmo Sitsi selgitas, et need olid osa kunagistest staadioni juurde ehitatud ronimisatraktsioonidest.

Uuele mänguväljakule tuleb suur turnimisvõrk, ronimisseinade süsteem, torudest ronimis­atraktsioon, kiiged ja karussell. Vahendid on peamiselt ronimise ja tasakaalu harjutamiseks ega ole mõeldud pisikestele, vaid lastele alates 5-6aastastest.

Lisaks atraktsioonidele tulevad platsile teed, turvaalused ehk liivaplatsid atraktsioonide alla ning valgustus. Teede ja turvaaluste ning valgustuse jaoks kuulutas vallavalitsus välja eraldi hanked. Teedeehituse hanke võitis Katkera OÜ, maksumus on 17 600 eurot. Valgustuse paigaldab Veeberi Elektritööde OÜ 6700 euro eest.

Kui maikuus oli plaanis, et mänguväljakut saab kasutada suve lõpus ja valgustus ning teed tulevad hiljem, siis praeguse seisuga peaks kogu väljak tervikuna valmis olema oktoobri lõpuks.