Kolga koolis oli esmaspäeval külmapüha

845

Ida-Harju teised koolid töötasid, Loksal läksid eesti algklassid esmaspäeval koju tagasi.

Sõnumitooja toimetus uuris esmaspäeva, 6. veebruari hommikul, kuidas koolid töötasid eelmise nädala pakaselistel päevadel ja pärast eriti külma nädalavahetust.

Enamikest koolidest vastati, et õppetöö on käinud igal päeval, koolimajad on soojad. Ka kõige külmematel koolipäevadel olid ligi pooled õpilastest kohal. Rohkem jäi tulemata kaugemate külade lapsi.

Kõige külmem oli esmaspäeval Loksa gümnaasiumi algklasside majas, kus teisel korrusel oli 0 kraadi ja isegi miinuskraadid, allkorrusel oli vene klassides sooja 10 kraadi. Eesti lapsed saadeti koju, vene klassidel oli kolm tundi, osadele leiti koht suures koolimajas, kus oli soe. Algklasside maja torusid hakati soojendama puhuritega.

Kolga koolimajas soovitati reedel, 3. veebruaril 1.-6. klassini mitte kooli tulla – spordisaalis oli 4-6 soojakraadi, koridorid ja klassid jahedad. Esmaspäeval oli maja sedavõrd külm, et õpilasbussidel paluti jääda ootama, et viia koolitulnud noored küladesse tagasi.

Direktor Tõnu Valdma: „Esmaspäeva hommikul tuli kooli poolsada õpilast, aga jätsime õppetöö ära. Tegime pühapäeva õhtul monitooringut, ühes tiivas oli vaid 15 kraadi, ka mujal oli väga jahe. Kolga katlamajas oli küttega probleem, lubati, et tõstetakse temperatuuri ja loodame teisipäevast koolitööga jätkata.“

Kolga koolimaja uksed-aknad on vahetatud, aga hoone vajaks samuti soojustamist. Samas märkis direktor, et põhiprobleem on koolini tuleva torustiku suurtes soojakadudes. Keskkool asub katlamajast umbes kilomeetri kaugusel, küttetorustik kulgeb enamasti maa peal. Ehkki sadakond meetrit sellest soojustati suvel, on ka ülejäänu amortiseerunud. Pühapäeval mõõdeti Uuri-Kolga kandis külma kuni -35 kraadi.          

Eelmine artikkelKuusalu vallast 28 ja Loksalt 7 Leader-taotlust
Järgmine artikkelKuusalu vallas algab lairibakaablite ehitus kiireks internetiühenduseks