Tulevikulootused Ida-Harju muusikakoolidest

3216

Eesti parimate noorte instrumentalistide esikolmikutes on kolm õpilast Aruküla huvikoolist ja kaks Kehra kunstidekoolist.


JÜRNAS RÄHNI, ELIZABETH-DANIELA KOITLA ja SUSANNA-RETI RÄIM koos flöödiõpetaja NATALJA KOSTRÕKINA ja Susanna-Reti Räime klaveril saatnud kontsertmeister LEONALD KAIDJAGA.

Pühapäeval, 10. aprillil tunnustas Eesti Muusikakoolide Liit Tallinnas Mustpeade majas konkursi „Parim instrumentalist 2011“ lõppvoorudesse jõudnud õpilasi ja nende õpetajaid. Konkursi lõppkontserdil esinesid I, II ja III koha saavutanud õpilased.

12-13aastastest eufooniumi- ja tuubamängijatest tunnistati koos Orissaare muusikakooli õpilase Tom Kärneriga teise koha vääriliseks Julian Kapitan Kehra kunstide koolist (õpetaja Andrei Sedler). Esikohta välja ei antud.

12-13aastastest tromboonimängijatest tõusis tänavu teisele kohale Andrei Gavriljuk Kehra kunstide koolist (Andrei Sedler). Esikoht jäi välja andmata.

Kuni 11aastaste flöödimängijate vanuserühmas jäi koos Nõmme muusikakooli õpilase Artjom Pahhomoviga esikohta jagama Susanna-Reti Räim Aruküla huvialakeskusest Pääsulind (Natalja Kostrõkina), 12-13aastaste vanusegrupis sai teise koha sama õpetaja käe all Pääsulinnus flööti õppiv Elizabeth Daniela Koitla.

Susanna-Reti Räim esitas konkursi lõppkontserdil Edvard Griegi „Solveigi laulu“ ning jäi esitusega rahule: „Sõrmede pärast ma ei kartnud, nendega mul probleeme pole. Aga flöödil võib vahel heli kinni minna või huulik valesse asendisse sattuda. Tulevikus tahan saada näitlejaks.“

Õpetaja Natalja Kostrõkina sõnas, et praegu Kostivere põhikoolis õppiv neiu on väga mitmekülgne ja pillimäng tuleb ka selles ametis kasuks: „Valmistume temaga muusikakeskkooli sisse astuma ja selle üks osa on ju lavaõpe.“

Flöödimängija Elizabeth Daniela Koitla sõnas , et Aruküla huvialakoolist saab hea muusikalise hariduse: „Sealt on kõvasid tegijaid välja tulnud. Minu plaanid on minna Otsa-kooli, aga kuhu sealt edasi, eks tulevik näitab.“

14-15aastastest metsasarvemängijatest saavutasid teise koha Richard Tamra Tartu I muusikakoolist ja Jürnas Rähni Aruküla huvikeskusest (Joel Ots).
Esikohakarikas jäi hindamispunktide põhjal välja andmata, kuid huvikeskuse Pääsulind direktori Malle Jaako sõnul pole Eestis siiski paremat noort metsasarvemängijat kui Jürnas Rähni.

Noormees on Harjumaa noorte sümfooniaorkestri liige. Pärast parimate instrumentalistide konkursitulemuste selgumist sai ta mitu uut pakkumist, näiteks minna koos Tallinna muusikakooli sümfoonikutega Jaapani animafilmide festivali sümfooniaorkestrisse.

Eelmine artikkelKehra linnas löödi meest
Järgmine artikkelTeeme Ära 2011 talgupäev on laupäeval, 7. mail